logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

Zdalne nauczanie w klasach 4-8

Dzisiaj ogłoszono, że od poniedziałku 26 października do 8 listopada uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, przechodzą na naukę zdalną. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

Powracają zasady dotyczące zdalnego nauczania, które wprowadziliśmy w marcu. Na poniedziałek nauczyciele prześlą materiały uczniom przez Librusa.

Będę jednak dążył do tego, aby zajęcia odbywały się online. Polegałyby one na tym, że nauczyciel spotyka się z uczniami w czasie rzeczywistym używając kamery i mikrofonu, a uczniowie na sowich urządzenia (smartfonach, tabletach, laptopach lub komputerach stacjonarnych) uczestniczą w tych spotkaniach.

Zostało przez rząd dopuszczone rozwiązanie stanowiące wsparcie dla uczniów, w tym z niepełnosprawnością.
Polega ono na tym, że dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole). Może to dotyczyć oczywiście również nauczania online. W tym przypadku uczeń przychodzi do szkoły.

Rozporządzenie MEN w tej sprawie ukaże się dzisiaj popołudniu.

O dalszych działaniach będę Was informował.

Z poważaniem
dyr. Piotr Pszonka

Poprzedni

Następny