logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

Z szachami przez rok szkolny

W minionym roku szkolnym uczniowie uczestniczyli w kursie nauki gry w szachy od podstaw prowadzonym w naszej szkole.

Starania podsumowali prawdziwym turniejem szachowym!

Ponad 30 rodziców zapisało swoje pociechy na kurs nauki gry w szachy. Zawodnicy uczęszczali na zajęcia raz w tygodniu i przez 45 minut pod okiem dwóch trenerów szlifowali swoje umiejętności. Rozpoczęli od najprostszych ruchów. Zajęcia były podzielone na 10 obszarów tematycznych – od podstawowych ruchów pionami do labiryntów skoczkowych! Nauczano podstawowych zasad gry, ale z czasem wprowadzono elementy taktyki szachowej. Pod koniec kursu dzieci potrafiły już rozwiązywać złożone zadania!

Szachy to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu oraz inwestowanie w przyszłość dziecka, dlatego rodzice już w tym roku szkolnym rezerwowali miejsca dla swoich pociech na kolejną edycję szachów.

Podczas Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły podsumowującego pracę uczniów najlepszym uczniem z Jankowic okazał się Adam Badura, który zdobył 4 punkty z 5 partii. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim, tempem 10 minut dla każdego zawodnika na partię.

Wszystkim 22 szachistom, którzy wzięli udział w turnieju serdecznie gratulujemy!

Każdy z zawodników otrzymał nagrodę książkową, a trójka najlepszych dodatkowo wzbogaciła się o pierwsze szachowe medale.

Rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich dzieci w następnym roku szkolnym na kurs nauki gry królewskiej – serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 609 446 834.