logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

Z przyrodą na ty

Duży sukces uczniów naszej szkoły: Rozalii Gembalczyk, Michała Grzesika Krzysztofa Kaczmarka w IX edycji Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „Z przyrodą na ty”.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku. Do udziału zaproszono młodzież klas VII i VIII naszego powiatu.

W pierwszym etapie udział wzięło ponad 100 uczniów (36 drużyn). Uczestnicy zmagali się z testem jednokrotnego wyboru obejmującym zadaniami z zakresu matematyki, biologii, geografii, chemii i fizyki. Zsumowane wyniki indywidualne uczniów 3- osobowej drużyny decydowały o kwalifikacji do II etapu.

W finale, który odbył się 20 marca 2019r. uczestniczyło 10 drużyn. Tym razem uczniowie mieli wykazać się wiedzą praktyczną rozwiązując zadania przy 10-ciu stanowiskach.

Miłym zaskoczeniem i wielką radością dla naszej drużyny był moment ogłoszenia wyników końcowych, gdyż okazało się, że nasi reprezentanci zajęli I miejsce. Uczniowie powtórzyli zeszłoroczny sukces udowadniając, że w tym składzie nie mają sobie równych.

Gratulujemy wysokiej formy i wysokiego wyniku Rozalii, Krzysztofowi i Michałowi. Życzymy im powodzenia na egzaminie ósmoklasisty.