logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

Wolontariat w przedszkolu

Na początku II półrocza bieżącego roku szkolno-przedszkolnego w naszej szkole rozpoczęło działalność Szkolne Koło Wolontariatu (SKW).

Jedną z pierwszych inicjatyw, która, co trzeba podkreślić, wyszła od samych uczennic klas 7, będących wolontariuszkami SKW – była akcja pt.: ”Starszaki bawią przedszkolaki”.

Polegała ona na organizowaniu zajęć dla dzieci z przedszkola. Uczennice, w porozumieniu z p. wychowawczynią, przygotowywały dla najmłodszych zajęcia tematyczne.

Niestety, wybuch epidemii koronawirusa spowodował, że musieliśmy przerwać akcję.

Same uczennice, które się w nią angażowały, opisują zajęcia w przedszkolu następująco:

„Przygotowywałyśmy materiały na tematy, o które pani wychowawczyni nas poprosiła, a dotyczyły one tematyki związanej z danym tygodniem.
Wyglądało to w taki sposób, że mniej więcej tydzień przed zajęciami z przedszkolakami konsultowałyśmy tematykę z wychowawczynią grupy, a następnie między sobą ustalałyśmy co będziemy robić, oraz jakie materiały przyniesiemy. Korzystałyśmy z biblioteki lub z lekcji religii, tam przygotowywałyśmy materiały do lekcji.
Dzieci były bardzo podekscytowane naszymi wizytami. Zajęcia te wspominam bardzo dobrze.
Na kółku z wolontariatu miło spędzałyśmy czas z koleżankami, robiąc pożyteczne rzeczy dla innych. Ja najbardziej zaangażowałam się w zajęcia w przedszkolu.
Wolontariat polecam każdemu!”.
Zuzanna Witala, kl.7b

„Razem z koleżankami brałam udział w wolontariacie, gdzie wspólnie planowałyśmy i organizowałyśmy różne akcje.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku również będę mogła w tym uczestniczyć, ponieważ atmosfera była naprawdę fajna, a cała organizacja sprawiała mi dużo frajdy.
Biorąc udział w akcji z przedszkolakami zauważyłam, że dzieci były bardzo zainteresowane, a ja cieszyłam się, że mogłam pomóc”.
przewodnicząca wolontariatu
Wiktoria Szweda, kl.7a

Anna Grzenik