logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

WOJEWÓDZKI KONKURS Z GEOGRAFII

Sukces naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Geografii

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, obecni ósmoklasiści: Krzysztof Kaczmarek i Michał Grzesik dali się poznać jako prawdziwi pasjonaci nauk przyrodniczych. Ich zaangażowanie, determinacja i talent naukowy sprawił, że mają za sobą niejeden wygrany konkurs. Laury zdobyli w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, Wojewódzkim Konkursie Plenerowym „Leśnym Tropem”, Rejonowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym „Z przyrodą na ty”, Gminnym Turnieju Ekologiczno-Przyrodniczym do Studzienki.

W tym roku szkolnym wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Geografii organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Był to konkurs trójstopniowy. Do każdego ze stopni był podany odrębny zakres materiału wraz z literaturą uzupełniającą.

Finałowy etap wojewódzki odbył się w marcu, na wyniki czekaliśmy z niecierpliwością. No i udało się, Krzysztof otrzymał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii zdobywając ponad 90% punktów, a Michał swoim wynikiem wywalczył tytuł Finalisty Konkursu Przedmiotowego Województwa Śląskiego.

To wielkie podwójne zwycięstwo okupione było solidną pracą i sporymi umiejętnościami wykształconymi podczas lekcji ale i poza nią, gdyż jak sami chłopcy twierdzą nie byłoby to możliwe, bez dodatkowego przygotowania pod kierunkiem nauczyciela Pani Danuty Zoń.

Krzysztof Kaczmarek miał okazję uczestniczyć w Gali Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach. Towarzyszył mu w odbiorze dyplomu zaproszony na tą uroczystość Dyrektor Szkoły Pan Piotr Pszonka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!