logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

SZLACHETNA PACZKA 2019

7 i 8 grudnia w całej Polsce mieliśmy „Weekend cudów”. To właśnie w tych dniach wolontariusze Szlachetnej Paczki rozwozili je do potrzebujących. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji i pomogli jednej z potrzebujących rodzin – panu Szymonowi i pani Irenie.

Postanowiliśmy zawieźć paczkę bezpośrednio do nich, pomógł nam w tym tata naszej wiceprzewodniczącejpan Łukasz, jej brat Dawid, a także nasza niedawna absolwentka i była przewodnicząca szkoły – Nadia.

Oto relacja ze spotkania, którą otrzymaliśmy od wolontariuszki:

„Żona Pana Szymona była zszokowana ilością otrzymanych paczek. Ustawienie prezentów w jedynym pokoju pani Ireny i pana Szymona było dla nas nie lada wyzwaniem, ponieważ paczki wypełniły całą przestrzeń. Pani Irena bardzo uradowała na widok otrzymanej pralki, która została wniesiona do mieszkania, jako pierwszy prezent oraz z zapasu proszku do prania. Otwarte paczki wypełnione żywnością od razu przenosiliśmy do kuchni. Kiedy otwieraliśmy kolejne pudła, na twarzy pani Ireny, co chwilę pojawiał się uśmiech. Bardzo cieszyła się z ubrań dla niej i dla męża. Była bardzo zaskoczona, że ktoś kto ich nie zna dołożył tylu starań, aby sprawić im radość. Pani Irena zaznaczyła, że od nikogo nigdy wcześniej nie dostała takiej pomocy. W pokoju wypełnionym szczelnie paczkami czuć było niezwykłą atmosferę głębokiego wzruszenia…”

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, szczególnie uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku z Państwa pomocą będziemy mogli uszczęśliwić kolejną rodzinę.