logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

#SzkołaPamięta

Trwałość wspomnień zapewnia nam wytrwałość w życiu.

Kierując się słowami Kamili Kampy uczniowie klasy VI b zebrali informacje o ludziach, którzy swoim życiem, swoimi osiągnięciami i swoimi poglądami zapisali się w historii Polski i nie tylko. W gronie tym znaleźli się m.in. Aleksy Dawidowski, Jan Bytnar, Tadeusz Zawadzki, Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska-Curie.

Dzięki aktywności szóstoklasistów powstał kolejny numer „Słówek”.

Wyżej opisane działania zostały zaś podjęte w ramach akcji „Szkoła pamięta” zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Szkoła pamięta – edycja 2020
„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, chcielibyśmy, aby działania realizowane w ramach akcji miały przede wszystkim charakter wirtualny bądź multimedialny i były realizowane w obrębie szkoły lub placówki.

Strona akcji