logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

ŚWIETLIK

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Konkurs Świetlik popularyzujący nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych jest objęty Honorowym Patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego organizatorem jest Fundacja Akademia IBSE z siedzibą w Krakowie.

Uczniowie naszej szkoły mają okazję przystępować do niego od 2007 r. Corocznie bierze w nim udział kilka tysięcy dzieci. W bieżącej XII edycji wzięło udział 45861 uczniów z 1323 szkół z terenu całej Polski. Kilkukrotnie uczniom naszej szkoły przyznano nagrodę co jest równoznaczne z tytułem laureata drugiego miejsca, oraz wyróżnienia – odpowiednik trzeciego miejsca.

W tym roku szkolnym do rozwiązania testu przystąpiło 12- stu jankowickich omnibusów przyrodniczych, spośród których najlepszymi wynikami może pochwalić się Łukasz Grzesik zdobywca nagrody oraz Malwina Bujas, Nikola Bernacka, Michał Grzesik zdobywcy wyróżnień. Koordynatorem konkursu w naszej placówce jest Danuta Zoń.

Przygotowania do konkursu polegają na przeprowadzeniu doświadczeń opracowanych przez Zespół Merytoryczny Świetlika. Są one bardzo ciekawe i co ważne każdy może z nich skorzystać, znajdziemy je na stronie konkursu.

Poprzedni

Następny