logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

Światowy Dzień Pluszowego Misia

„My, pierwszoklasiści, uroczyście przyrzekamy,

że zawsze misie kochać będziemy i krzywdy im zrobić nie damy”…

To sympatyczne święto obchodzone jest już od 116 lat. Zostało ustanowione dokładnie w setną rocznicę pojawienia się maskotki, której pierwowzorem był niedźwiedź brunatny.

Pluszowy niedźwiadek, miękki i puchaty ulubieniec dzieci, jest nie tylko ich najlepszym przyjacielem i niezastąpioną przytulanką, ale stał się także bohaterem wielu bajek i filmów.

Z tej okazji do szkolnej biblioteki zostali zaproszeni pierwszoklasiści i ich pluszowe misie. Wszystkie maskotki zostały przedstawione przez swoich właścicieli i jak nietrudno się domyślić, towarzyszyło temu wiele emocji i śmiechu. Następnie nasi mali goście poznali historię powstania pluszowej przytulanki i wysłuchali pogadanki na temat życia niedźwiedzia brunatnego, od którego wszystko się zaczęło… Nie zabrakło też fragmentów filmów, których bohaterami były znane misie – Kubuś Puchatek, Colargol, Miś Uszatek, Yogi i Paddington. Dzieci bez trudu wymieniały ich imiona i odnajdywały podobizny niedźwiadków ukryte w bibliotece. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o pluszowym misiu a następnie, każdy pierwszoklasista wykonywał „misiowy” masażyk i „misiową” gimnastykę.

Uśmiechnięte dziecięce twarze świadczyły o tym, że wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia wszystkim bardzo się podobało. Spotkanie zakończyło się uroczystym przyrzeczeniem dotyczącym szanowania pluszaków.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o pamiątkowych zdjęciach z puchatymi przyjaciółmi dzieci.