logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

Sukces w Rudach

Sukces Leny i Malwiny w Konkursie Wiedzy Ekologicznej

Dzień 26 marca okazał się bardzo szczęśliwym dla naszych szóstoklasistek: Leny Zmarzły i Malwiny Bujas. Dziewczyny zdobyły pierwsze miejsce w I etapie XVI Konkursu Wiedzy Ekologicznej, który odbył się w Rudach.

Organizatorem Konkursu jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego z siedzibą w Będzinie. Testy konkursowe zostały przeprowadzone na terenie kilku Ośrodków Edukacyjnych PK, w Żywcu, Smoleniu, Kalinie, Będzinie i Rudach. Nasze liderki bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami, chociaż ich stopień trudności znacznie wykraczał poza ramy podręczników szkolnych. Pomimo tak dużego osiągnięcia dziewczyny nadal będą doskonalić swoją formę pod okiem nauczycielki przyrody, aby dobrze reprezentować szkołę i rejon rybnicko-raciborski na etapie wojewódzkim w Będzinie. Uczennice należą do Koła Ekologicznego POPP Czerwionka- Leszczyny działającego przy SP Jankowice.

Wyjazd do Rud był okazją do przeprowadzenia obserwacji budzącej się przyrody. Najciekawsze jej zwiastuny uchwycił aparat fotograficzny (fiołki, przebiśniegi, śnieżycę, zawilce żółte i gajowe, nawet pierwiosnki). Na terenie parku dało się również zauważyć świeże ślady żerowania bobrów.
Wiosenna przyroda podlega dynamicznym zmianom, więc kto chciałby zobaczyć powyższe cuda przyrody musi się śpieszyć. Zachęcamy do wyjazdu, naprawdę warto!