logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

Pogromcy przyrody

Kto powiedział, że w szkole uczą się tylko uczniowie? Nasi nauczyciele pokazują, że oni również czują pęd do wiedzy i kolejny raz zdecydowali się wziąć udział ww. projekcie w ramach Erasmus + KA1. Koordynatorką projektu jest Pani Beata Zahorska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Projekt pt. „Pogromcy przyrody – edukacja Outdoor i STEAM” będzie realizowany w latach 2020 – 2022. Jego głównym celem jest poznanie i wdrażanie na lekcjach dwóch wymienionych wyżej metod nauczania, których założeniem jest poznawanie świata poprzez doświadczenie.

Uczestnicy szkoleń to nauczyciele języków obcych, języka polskiego, matematyki, edukacji wczesnoszkolnej, przedmiotów artystycznych, wychowawca świetlicy i nauczyciel wychowania fizycznego. Każda z tych 12 osób poprzez udział w zagranicznych kursach chce wzbogacić swój warsztat pracy, aby móc prowadzić ciekawe lekcje, podczas których uczniowie wyjdą ze szkolnych ławek.

Dotychczas udało się już wybrać logo projektu, które stworzyła Pani Monika Lampert. Kolejne wyzwania przed nami, a umiejętności, które nasi pedagodzy zdobędą poprzez udział w kursach i wymianę doświadczeń z innymi nauczycielami, z pewnością wzbogacą naszą szkołę o wiele dobrych praktyk.

Konfucjusz powiedział:

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Mamy nadzieję, że te słowa staną się mottem, które będzie nam przyświecać podczas naszej codziennej pracy.

Podstrona projektu