logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

Początek roku szkolnego

Admin przyznaje się, że przegapił materiał dotyczący rozpoczęcia roku szkolnego 🙁

Nadrabiam tę gafę.

Dzwonek!
Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną,
nad zeszytem…
Życzę wam wszystkim na początek
Szkolnego roku samych piątek!
Jan Brzechwa

Słowo wakacje pochodzi od łacińskiego vacatio, czyli oswobodzenie. Dzisiaj kojarzy się nie tylko z wolnym czasem, ale także z podróżami. Zwyczaj ten zapoczątkowali robotnicy z Wielkiej Brytanii, którzy po całym roku ciężkiej pracy wywalczyli sobie czas na odpoczynek. Nie wszyscy uczniowie na świecie mogą się cieszyć dwumiesięcznymi wakacjami. Na przykład w Japonii czas odpoczynku rozpoczyna się 20 lipca i trwa do połowy sierpnia. W Kenii natomiast rok szkolny podzielony jest na trymestry i dzieci mają wolny maj, sierpień i grudzień.

Niestety czas wakacji dobiegł końca. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021. Uczniowie wypoczęci, pełni energii powrócili do swoich klas, spotkali swoich przyjaciół. Początek nie będzie łatwy. Z powodu pandemii szkolne życie będzie wyglądało nieco inaczej. Przede wszystkim społeczność szkolna będzie musiała zachowywać dystans społeczny, pamiętać o częstym myciu i dezynfekcji rąk oraz noszeniu maseczek lub przyłbic.
Nie należy również dotykać oczu, ust, nosa. Uczniowie powinni korzystać tylko
ze swoich przyrządów szkolnych. Na przerwach nie należy gromadzić się
i stać blisko siebie.
Mimo tych obostrzeń liczymy, że nowy rok szkolny przyniesie sporo radości i nowych doświadczeń, a zdobyta wiedza pozwoli na osiągnięcie samych zadawalających ocen.

W nietypowej codzienności szkolnej będą musieli odnaleźć się również pierwszoklasiści. Z całą pewnością będą pomagały im w tym panie wychowawczynie: Julia Krawczyk-Niewęgłowska i Barbara Urbanek, które dołożą wszelkich starań,
aby nauka w szkole była efektywna i bezpieczna.

Poprzedni

Następny