Together

Program Erasmus+
Edukacja Szkolna – Partnerstwa Strategiczne

tytuł projektu: „Together We Can Do So Much”

czas trwania: 01.10.2018 – 30.09.2020

Szkoły partnerskie:
Athenee Royal de la Rive Gauche – Laeken (Belgia)
Sogukcam Ortaokulu – Alaçam (Turcja)
Panevezys Rozynas progymnasium – Panevezys (Litwa)
Primary School of Kouloura – Kouloura (Grecja)
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica – Jankowice (Polska)

Głównym celem projektu jest pokazanie dzieciom, że czas wolny można spędzać nie tylko przed ekranem komputera, tabletu czy smartfonu, ale na wiele innych atrakcyjnych sposobów. Chcemy pokazać naszym uczniom jak można spędzać czas z rówieśnikami i rodziną robiąc coś ciekawego, produktywnego i kreatywnego, zarazem uświadamiając im jak ważna jest dbałość o nasze otoczenie i środowisko. Poprzez projekt chcemy pokazać w jaki sposób można wykorzystać zużyte produkty i dać im nowe życie. Wykorzystywanie zużytych materiałów i produktów jest ekologiczne oraz ekonomiczne i to pragniemy uświadomić dzieciom. Dzieci zdobędą nowe umiejętności oraz świadomość wpływu człowieka na środowisko. Projekt jest skierowany głównie do uczniów klas 5 i 6, ale będzie miał wpływ na całą społeczność szkolną.

Uczniowie biorący udział w projekcie będą mieli unikalną możliwość pracy w międzynarodowych grupach, wyjazdów i pozyskania dokumentu Europass. Nauczyciele będą mieli szansę wymiany doświadczeń i nowatorskich metod nauczania.

Regulamin uczestnictwa w projekcie i udziału w wyjazdach

Grupa projektowa: Beata Nogły (koordynator), Elżbieta Naparstek, Magdalena Szulik, Edyta Cwanek-Furnak, Monika Lampert.

Wszystkie informacje umieszczane są również na FB

Nasze działania na przełomie roku zatytułowaliśmy „Zimowe inspiracje”

Grudzień i styczeń upłynął nam na tworzeniu dekoracji zimowych. W roli głównej papier, wata folia aluminiowa, serwetki.  Udało nam się zmienić szkolny korytarz w zimową, baśniową krainę.  Jednak   zdecydowanie naszą dumą stał się bałwanek z białych, jednorazowych kubeczków.

Wszystkie nasze zimowe działania realizowane były w ramach projektu Erasmus+ „Together We Can Do So Much” i oprócz walorów estetycznych stały się okazją do doskonałej nauki poprzez zabawę. Przeliczaliśmy, odmierzaliśmy, planowaliśmy. Był taniec i wielkie muzykowanie. Było mnóstwo rozmów i śmiechu co niemiara.

Nasze wiosenne działania

Zwiastuny wiosny…

W naszej szkole pojawiały się wraz z jej nadejściem i zdominowały nie tylko korytarze i sale lekcyjne, ale przede wszystkim wszelkie spotkania i warsztaty.
Można by zatem śmiało stwierdzić:
„Rozkręciła nas tegoroczna wiosna, oj rozkręciła na dobre…”
Zainspirowała dzieci, rodziców, nauczycieli oraz gości z Czeskiej Republiki.

WARSZTATY INSPIRACJI ARTYSTYCZNYCH
„RAZEM Z MAMĄ, RAZEM Z TATĄ I … Z GOŚĆMI Z CZESKIEGO HUMPOLCA”

Rodzice uczniów klasy 1c pokazali naszym przyjaciołom z Czeskiej Republiki, jak wyglądają nasze szkolne warsztaty. Wspólnie z dziećmi zrobili dekorację wiosenną z własnoręcznie wykonanym przebiśniegiem w roli głównej.

Z ogromną przyjemnością informujemy:
„Together We Can Do So Much”

INSPIRACJE WIOSENNE
WARSZTATY KOLEŻEŃSKIE Z NAUCZYCIELKAMI
Z PRZEDSZKOLA I SZKOŁY

To już kolejne tego typu spotkanie. Tym razem zdecydowanie plastyczne. W trakcie spotkania powstały dekoracje wiosenno- świąteczne oraz prześliczne skrzydłokwiaty doniczkowe.
Oczywiście jak na „nauczanki” przystało nie zabrakło zabaw przy muzyce. Dobrze jest przecież razem pograć, potańczyć i pośpiewać  . Z kolei nauczyciele ze szkoły podstawowej wykonali piękne kolorowe kwiaty.

Kolejny raz udowadniamy, że
„Together We Can Do So Much”

ROCZNICA

Za nami pierwszy rok realizacji projektu „Together We Can Do So Much” w trakcie, którego miało miejsce wiele aktywizujących i kreatywnych zajęć. Wszystkie wydarzenia można śledzić na projektowym Facebooku.

Ostatnie tygodnie roku szkolnego były również bardzo pracowite. Uczniowie wykonali piękne bukiety z wytłaczanek, drzewka w kole, a także bawili się sztuką imitując znane dzieła malarskie. A gdy skwar lał się z nieba nasze maluchy przygotowały urokliwe „flower boxy” witając nimi nadchodzące lato.

Życzymy udanych wakacji i nie zapominajcie, że…. „Together We Can Do So Much”.

⇐ Poprzednia strona