logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

Kolejny SZLACHETNY rok za nami

O tym, że Szlachetna Paczka to wspaniałe przedsięwzięcie wiedziałam już dawno, ale nigdy wcześniej nie było mi dane zobaczyć, jak bardzo rodziny biorące udział w akcji potrzebują tej pomocy… aż do 13 grudnia, kiedy to wraz z Nadią i p. Tomkiem, a także wolontariuszami stanęliśmy w progu mieszkania jednej z nich.

Na 3 piętro (bez windy) wnosiliśmy czterdzieści paczek, pralkę i wersalkę. Pierwsze nasze wejście babcia, głowa rodziny, przyjęła z nieukrywaną radością i wzruszeniem, ale gdy prawie cały pokój zapełnił się podarkami, odebrało jej mowę. Najmłodszy domownik, choć wstydził się tak wielu osób, ucieszył się bardzo z łyżew, piłki i koszuli z Lewandowskim, które zobaczył w paczce przeznaczonej dla niego. Babcia, jej córka i wnuk od razu przymierzyli nowo zakupione buty zimowe. Oprócz tego było jeszcze wiele innych rzeczy, których nie jestem w stanie tu wymienić. Widok rodziny cieszącej się z pomocy, którą im ofiarowaliśmy utwierdził mnie w przekonaniu, że Szlachetna Paczka to dzieło, które warto kontynuować.

Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, uczniom, którzy pomogli spakować paczkę do kartonów, a potem do samochodu, panu Tomkowi, który pomógł nam zawieźć paczki i wnieść je na 3 piętro i zapraszam do przyłączenia się do nas w przyszłym roku.

Magdalena Szulik