logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

Jasełka 2019

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas!

Przez cały rok ludzie żyją w biegu. Załatwiają mnóstwo spraw i nie zawsze poświęcają uwagę temu, co ważne. Wszystko jednak zmienia się w okresie Świąt Bożego Narodzenia, bo to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Zatrzymują się przy wigilijnym stole, aby podzielić się opłatkiem. Nic dziwnego, bo Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas!

By podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili jasełka. Jasełka wyjątkowe, bo „po śląsku”.

20 grudnia 2019 roku szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Grupa aniołków przedstawiła w jaki sposób śląskie rodziny przygotowywały się do świąt. Nie zabrakło podłaźniczki, która cieszyła oczy przed nastaniem choinki, opłatka i wigilijnych potraw. Dla większości uczniów prawdziwym wyzwaniem była gwara śląska, którą nie posługują się na co dzień. Wielkim atutem przedstawienia była strona muzyczna. Szkolny zespół muzyczny pod kierownictwem pani Katarzyny Szymik zaprezentował m.in. „Nie miały aniołki choinki na święta”, „Sianko na stół”, „Pierwsza gwiazda” i oczywiście tradycyjne kolędy. Swój udział w przedstawieniu miały również klasy III, które zaprezentowały taniec śnieżynek i piosenkę „Świąteczne życzenia”. Do występu przygotowały je panie: Barbara Urbanek oraz Julia Krawczyk-Niewęgłowska. Aby zaangażować widzów przeprowadzono konkursy: malowanie choinki z zasłoniętymi oczyma oraz lepienie łańcucha choinkowego.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa a nauczyciele symboliczne upominki.

Aleksandra Niewelt