logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

ERASMUS+ w Brukseli

Piąto i szóstoklasiści w Brukseli

W dniach 12-18 maja uczniowie naszej Szkoły odwiedzili swoich kolegów z Belgii. W spotkaniu udział wzięli również uczniowie szkół partnerskich z Litwy, Grecji oraz Turcji. Wszystko to działo się w ramach projektu programu Erasmus+ „Together We Can Do So Much”.

Był to tydzień pełen atrakcji, interesujących zajęć i niezapomnianych wrażeń. Dla wszystkich uczestników wyjazdu była to pierwsza tak daleka podróż bez rodziców, co sprawiło, że stali się bardziej samodzielni i pewni siebie. Ponadto wzrosły ich kompetencje językowe, gdyż niejednokrotnie sami musieli coś zamówić, kupić a przede wszystkim musieli zrozumieć organizatorkę całego spotkania, która nie mówiła po polsku. Dzieci poznały najciekawsze miejsca w Brukseli, odwiedziły europarlament, gdzie miały zajęcia dotyczące wiedzy o Unii Europejskiej. Wzięły także udział w różnorodnych warsztatach zorganizowanych przez gospodarzy oraz grały w tradycyjne gry, które przygotowały wszystkie szkoły partnerskie. Zorganizowano również grę miejską w Brugii.

Dzieci wróciły bardzo podekscytowane i pełne chęci do dalszych prac nad projektem oraz zmotywowane do nauki języka angielskiego.