logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

DZIEŃ TABLICZKI

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) to międzynarodowa akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i zabawowy sposób. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo „Karty Grabowskiego”.

4 października roku obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu tabliczka mnożenia opanowała zarówno uczniowskie głowy jak i szkolny korytarz, gdzie powstała gazetka promująca obchody ŚDTM. Chętni uczniowie brali udział w konkursie literackim, w którym trzeba było ułożyć wiersz o tabliczce mnożenia. Wszystkie wiersze zostały nagrodzone oraz wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Ponadto na lekcjach matematyki w klasach IV-VIII zostały przeprowadzone egzaminy pisemne ze znajomości tabliczki mnożenia. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 10 przykładów z tabliczki mnożenia zapisanych na wylosowanym kuponie, otrzymał w nagrodę miłą pamiątkę – odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, a wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki.

Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”!

Do przeprowadzenia akcji wykorzystano materiały udostępnione przez www.wmtday.org.

Koordynatorzy Lokalni:
p. Grażyna Toman
p. Joanna Piwkowska

Poprzedni

Następny