logo

(32) 430-51-37

staszic.jankowice@op.pl

ul. Równoległa 5

44-264 Jankowice

DEN 2020

Dzień Edukacji Narodowej

Który z nauczycieli jest najlepszy? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wszyscy nauczyciele w naszej szkole są super i dlatego w sposób szczególny należy uczcić ich święto – Dzień Edukacji Narodowej.

14 października był wolnym od zajęć lekcyjnych, więc wszelkie działania zostały podjęte dzień wcześniej. W szkolnej auli pojawiła się symboliczna dekoracja. Na lekcjach uczniowie malowali portrety swoich wychowawców i nie tylko. W klasie 8b nastąpiła zamiana miejsc – uczennice poprowadziły powtórkową lekcję języka polskiego. Na zajęciach pojawił się, m.in., Prometeusz i Pandora.

Punktem kulminacyjnym była audycja radiowa oparta na ankiecie przeprowadzonej wśród Grona Pedagogicznego. Uczniowie dowiedzieli się co ich nauczyciele lubią jeść, czego słuchać, jaki jest ich ulubiony kolor i kwiat.

Oczywiście nie zabrakło życzeń. Wybrzmiały one w trakcie audycji i zostały wydrukowane w specjalnym wydaniu Nowych Słówek. Do serdeczności dołączono drobny upominek.

Nie zapomniano również o nauczycielach emerytach, którym wysłano jesienne obrazki z najserdeczniejszymi życzeniami.

Nad całością czuwały panie: Katarzyna Szymik, Justyna Bajek, Magdalena Szulik, Beata Zahorska, Monika Lampert, Barbara Urbanek, Julia Krawczyk – Niewęgłowska, Aleksandra Niewelt oraz pan Dariusz Reder.