Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

W schronisku i leśniczówce

MY DLA ZWIERZAKÓW, CZYLI ODWIEDZINY RYBNICKIEGO SCHRONISKA

Nie wszystkim chętnym udało się zmieścić do „Ekologicznego autobusu”, który w czwartek 24 października wyruszył do Schroniska Zwierząt Bezdomnych w Wielopolu. Celem wyprawy było przekazanie karmy, którą zakupiliśmy ze środków pozyskanych ze zbiórki makulatury i plastikowych butelek zebranych podczas akcji sprzątania świata oraz pochodzących bezpośrednio z darów różnych uczniów i ich rodzin. Oprócz żywności zawieźliśmy też koce, ręczniki, wykładziny do docieplania bud na zimę. Bezinteresowna pomoc została doceniona przez kierownika schroniska pana Przemysława Plucika, który przekazał nam pisemne podziękowanie.

Tego dnia byliśmy też z wizytą w zagrodzie danieli znajdującej się nieopodal leśniczówki w Książenicach. Na leśnej polanie edukacyjnej czekał na nas leśniczy pan Tomasz Majer. Opowiedział o założeniu leśnej ścieżki edukacyjnej w Smolnicy oraz o hodowli danieli. Następnie przeprowadził nas do zagrody, gdzie mogliśmy nakarmić marchewką, suchym chlebem te urocze zwierzęta. Byliśmy zdziwieni , że zjadają one tak ogromne ilości pokarmu. Na szczęście przygotowaliśmy zapasy, które powinny starczyć na kilka dni. Leśniczy był zadowolony z naszej wizyty i poprosił o wpis do księgi pamiątkowej. Kiedy tam wrócimy będziemy mogli przypomnieć sobie minioną już wizytę uczniów koła ekologicznego w Książenicach.

Powodzenie akcji pomocy zwierzętom świadczy o wysokiej wrażliwości naszego społeczeństwa na potrzeby zwierząt szczególnie tych bezdomnych, dlatego też serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym, którzy odpowiedzieli na tegoroczny apel uczniów Koła Ekologicznego. Potrzeby schroniska są ogromne, przebywa tam obecnie ok.250 psów i kotów.

Gdyby znalazły się w domach jeszcze jakieś koce, wykładziny i inne materiały do ocieplenia bud to przekażemy je jeszcze przed zimą.

D. Z.

Galeria zdjęć

Powrót