Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej
Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej

MARSZE NA ORIENTACJĘ

W sobotę 19 października nasza szkoła była bazą startową XV Jesiennych Marszy na Orientację „LISTECZEK”. Tutaj na terenie lasu Królewiok rozegrała się 7 runda zawodów o Puchar Województwa Śląskiego w tej dyscyplinie. Organizatorem imprezy był Oddział PTTK Rybnik, Klub Imprez na Orientację „Zorientowani” Rybnik oraz SP Jankowice jako współorganizator. Sędzią głównym i budowniczym tras był Pan Szymon Rojek. W imprezie wzięło udział 147 uczestników. Startowali oni w 6-ciu kategoriach począwszy od trasy rekreacyjnej po trasę weteranów (TR, TD, TM, TJ,TS,TW). Uczniowie naszej szkoły w tego rodzaju zawodach uczestniczyli po raz pierwszy. W kategorii TD zmierzyli się z konkurentami z Dębieńska, Rybnika, Bytomia, Piekar Śl., Pszczyny, Żor, Żywca, Stanowic, Mikołowa.

Zadaniem 2- osobowych drużyn było odszukanie w terenie przy pomocy mapy i kompasu ukrytych punktów. Zadanie było tym trudniejsze, że oprócz prawdziwych było ok. 70 fałszywych, trzeba więc było nie lada umiejętności , aby nie popełnić błędów. Drużyny z najmniejszą liczbą punktów karnych zajmowały najwyższe lokaty.

Reprezentanci naszej szkoły poradzili sobie z zadaniem całkiem dobrze, wszyscy dotarli z powrotem i to w dobrym czasie. Najwyżej uplasował się zespół w składzie Sławomir Szulik i Mikołaj Piecha (-85 p.) zajmując 8 miejsce, potem Jan Szymik i Julia Bińczyk (-125 p.) zajmując 11 miejsce, Marta Kamińska i Maria Tkocz (-225 p.) 15 miejsce.

Najlepszy wynik w grupie uzyskał zespół z SKKT „Włóczykij” Bytom. Łącznie w kat TD wystartowało 29 drużyn. Uczniowie po zawodach podzielili się opiniami i twierdzą, że marsze na orientację są bardzo interesujące, można wiele się nauczyć i miło spędzić czas, życzyliby wszystkim innym, aby mogli też w nich uczestniczyć.

Następna taka impreza będzie w zimie pod nazwą Sopelek, ale gdzie będzie jej baza, tego jeszcze nie wie nawet główny instruktor i budowniczy tras. Informacja pojawi się na stronie internetowej InO Zorientowani.

D.Z.

Galeria zdjęć

Powrót