Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej
Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej

LEŚNYM TROPEM

Reprezentanci szkoły znaleźli się na podium XI Wojewódzkiego Plenerowego Konkursu Przyrodniczego pt. „Leśnym tropem”. Konkurs odbył w się 11 października na terenach rekreacyjnych w północno -zachodniej części Rybnika. Jego organizatorem była Społeczna Szkoła Podstawowa w Rybniku.

Naszą drużynę tworzyli Marta Kamińska (VI a), Maria Tkocz (VI a), Michał Jurczykowski (VI b) i Sławomir Szulik (VI b). Uczniowie Ci stworzyli zgrany zespół, wszyscy są członkami Koła Ekologicznego POPP. Zadania, przed którymi stanęli nie należały do łatwych. Trzeba było wykazać się znajomością drzew i krzewów, grzybów jadalnych i trujących, zwierząt leśnych oraz ich tropów, umiejętnością rozwiazywania zadań ze skalą, odczytu i analizy danych z przyrządów meteorologicznych. Jedno z zadań polegało nawet na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu, inne na wykonaniu ćwiczenia chemicznego.

Na swój sukces uczniowie musieli się sporo napracować, ich wysiłek nie poszedł na marne. II miejsce na 12 startujących szkół to duże osiągnięcie i ogromna satysfakcja. Uczniowie mówili, że była to dla nich wielka przygoda, byli też zadowoleni z plenerowej formy konkursu. Cieszyły nagrody ufundowane przez Starostwo w Rybniku, wygrali lampy biurkowe oraz książkę o Rybniku. Zawody odbywały się przy pięknej, jesiennej pogodzie. Imprezę zakończyło wspólne ognisko.

D. Zoń

Galeria zdjęć

Powrót