Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej
Wydarzenia w GRUDNIU
Co wydarzy się w grudniu? czytaj dalej
Wydarzenia w LISTOPDZIE
Co się wydarzy w listopadzie? czytaj dalej
Zarządzenie Dyrektora
Zgodnie z zapowiedzią Dyrektor wydał zarządzenie czytaj dalej
Plan Pracy i Statut
Publikujemy ważne dokumenty czytaj dalej

Festyn Edukacyjny w Rudach

Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w tegorocznej jesiennej edycji festynu interdyscyplinarnego „Dymarki cysterskie”. Organizatorem tej międzyszkolnej imprezy był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Oddział Rudy.

W ramach festynu miało miejsce spotkanie z przewodnikiem, który przybliżył uczniom historię Opactwa Cystersów, oprowadził po ścieżkach parkowych i klasztorze.

Druga część imprezy rozegrała się również w plenerze. Leśnicy przygotowali kilka stanowisk, w których dzieci mogły zdobywać sprawności cysterskie. Był konkurs na dymarza, ogrodnika, rybaka, zielarza, znawcę drzew. Po każdym prawidłowym wypełnieniu zadania uczestnicy zdobywali pieczątki. Większość uczniów dobrze poradziła sobie z zaplanowanymi dla nich zadaniami, to też na koniec odbyło się losowanie nagród. Nasi uczniowie mieli dużo szczęścia, gdyż nagrody otrzymała spora grupa uczniów z klasy IV a i IV b . Cieszyliśmy się wszyscy z wygranej przypadającej na ucznia naszej szkoły.

Ogólnie impreza należała do udanych. Dzieci najbardziej zapamiętały przebranego za Cystersa zakonnika, czynność napowietrzania pieca, rozbijanie dymarki oraz głośny wystrzał ze strzelby prezentowany przez Bractwo Kurkowe. Dzień upłynął w miłej, pełnej wrażeń atmosferze i zapewne na długo zostanie w naszej pamięci.

D. Zoń

Galeria zdjęć

Powrót