Wydarzenia we WRZEŚNIU
Co wydarzy się we wrześniu? czytaj dalej
LIBRUS zmiany loginów
Zmiana loginów w klasach gimnazjalnych czytaj dalej
Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Spotkanie informacyjne
Spotkanie dla rodziców przyszłorocznych klas pierwszych czytaj dalej
Wyniki rekrutacji do klasy 1
Komisja Rekrutacyjna podaje wyniki rekrutacji czytaj dalej

Festyn Edukacyjny w Rudach

Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w tegorocznej jesiennej edycji festynu interdyscyplinarnego „Dymarki cysterskie”. Organizatorem tej międzyszkolnej imprezy był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Oddział Rudy.

W ramach festynu miało miejsce spotkanie z przewodnikiem, który przybliżył uczniom historię Opactwa Cystersów, oprowadził po ścieżkach parkowych i klasztorze.

Druga część imprezy rozegrała się również w plenerze. Leśnicy przygotowali kilka stanowisk, w których dzieci mogły zdobywać sprawności cysterskie. Był konkurs na dymarza, ogrodnika, rybaka, zielarza, znawcę drzew. Po każdym prawidłowym wypełnieniu zadania uczestnicy zdobywali pieczątki. Większość uczniów dobrze poradziła sobie z zaplanowanymi dla nich zadaniami, to też na koniec odbyło się losowanie nagród. Nasi uczniowie mieli dużo szczęścia, gdyż nagrody otrzymała spora grupa uczniów z klasy IV a i IV b . Cieszyliśmy się wszyscy z wygranej przypadającej na ucznia naszej szkoły.

Ogólnie impreza należała do udanych. Dzieci najbardziej zapamiętały przebranego za Cystersa zakonnika, czynność napowietrzania pieca, rozbijanie dymarki oraz głośny wystrzał ze strzelby prezentowany przez Bractwo Kurkowe. Dzień upłynął w miłej, pełnej wrażeń atmosferze i zapewne na długo zostanie w naszej pamięci.

D. Zoń

Galeria zdjęć

Powrót