WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej
Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej
Wydarzenia w GRUDNIU
Co wydarzy się w grudniu? czytaj dalej
Wydarzenia w LISTOPDZIE
Co się wydarzy w listopadzie? czytaj dalej
Zarządzenie Dyrektora
Zgodnie z zapowiedzią Dyrektor wydał zarządzenie czytaj dalej

Październik – miesiącem oszczędności

31 października 2012r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Światowego Dnia Oszczędzania. Opiekun SKO wraz z uczniami kl. Vb oraz członkami koła muzycznego przygotowali program artystyczny, dzięki któremu przybliżono społeczności szkolnej informacje na temat oszczędności, ekonomii i ekologii. Żyrafa Lokatka /maskotka SKO/ zapoznała dzieci z nowymi zasadami uczestnictwa w Szkolnej Kasie Oszczędności, która obecnie działa na korzystniejszych warunkach. Nowa SKO, idąc z duchem czasu, umożliwia swoim członkom kontrolowanie i zarządzanie swoimi środkami pieniężnymi w systemie internetowym poprzez otwieranie skarbonek, planowanie wydatków, a co za tym idzie – uczy gospodarowania finansami.

Podczas akademii przekonaliśmy się, iż warto oszczędzać i to nie tylko pieniądze, ale także, wodę, energię elektryczną, dbać o naszą Matkę Ziemię.

Obecny na imprezie dyrektor banku PKO BP w Rybniku, pan Władysław Sikora, gorąco podziękował uczniom za zaproszenie i udział w akademii.  Pochwalił zaangażowanie szkoły w ideę oszczędzania i uczestnictwo w SKO.

Na koniec odbył się krótki konkurs dla przedstawicieli wszystkich klas. Reprezentanci świetnie poradzili sobie z pytaniami i zadaniami z  wiedzy o SKO. Otrzymali nagrody ufundowane przez PKO BP w Rybniku /okolicznościowe monety i gadżety SKO/.

 

 

Galeria zdjęć

Powrót