Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

„Książka dla dzieci jest cudowną siłą, która wyraża pragnienie i zdolność do bycia małej istoty. Pokazuje jej siłę i odwagę, aby żyć”.

    2 kwietnia, w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to ma skierować naszą uwagę na zawartość biblioteczki naszych dzieci oraz wspierać czytelnictwo wśród najmłodszych. Promuje ono także wartościową literaturę i grafikę skierowaną do młodego czytelnika.

     Co roku, od ponad pięćdziesięciu lat, inny kraj jest gospodarzem tego dnia. W 2018 roku ten zaszczyt przypadł Łotwie. Wraz z obchodami zaprojektowano i rozesłano plakat z mottem oraz wystosowano list do najmłodszych pod tytułem ,,W książce małe jest wielkie”.

    Nasza szkolna biblioteka tradycyjnie włączyła się w obchody tego święta. W tym roku do wspólnego świętowania zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych. Ponieważ głównym tematem spotkania była twórczość Hansa Christiana Andersena, nasi mili gościeobejrzeli prezentację multimedialną poświęconą życiu tego najpopularniejszego na świecie baśniopisarza. Następnie wysłuchali baśni pt. „Calineczka” przeczytanej z podziałem na role przez uczniów klasy trzeciej gimnazjum. W trakcie naszego świętowania pierwszoklasiści wykazali się znakomitą znajomością baśni, co udowodnili, odpowiadając na trudne i podchwytliwe pytania konkursowe.Jak zawsze spotkanie z dziećmi było radosne i obfitowało w wiele wzruszających momentów. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas uświadomił dzieciom, że: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

.

Galeria zdjęć

Powrót