Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

Konkurs Wiedzy Ekologicznej w Rudach

Drużyna naszej szkoły w składzie: Michalina Machulik z klasy 6a i Malwina Bujas z klasy 5b zajęły pierwsze miejsce w I etapie XV Konkursu Wiedzy Ekologicznej Rudach. Jego organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego.

6 kwietnia w Ośrodku PK w Rudach dziewczyny zmierzyły się z reprezentacjami szkół podstawowych rejonu rybnicko-raciborskiego. Ich zadaniem było rozwiązanie testu przyrodniczo-ekologicznego, z którym nie miały większych problemów. Solidna praca pod okiem nauczyciela Danuty Zoń przyniosła efekt w postaci zajętego I miejsca i kwalifikacji do finału wojewódzkiego.

Z początkiem czerwca uczennice zmierzą się ze zwycięskimi drużynami poszczególnych Ośrodków Edukacyjnych ZPKWŚ z Rud, Będzina, Kaliny, Smolenia i Żywca. Życzymy im wytrwałości w zgłębianiu wiedzy i powodzenia w finale.

Pobyt na terenie Parku Krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich był też okazją do obserwacji budzącej się przyrody. Można tam obecnie podziwiać przebiśniegi, śnieżycę wiosenną, fiołki leśne, zawilce, cebulicę, czosnek niedźwiedzi i wiele innych nowalijek. Spacer alejkami parku uprzyjemniają śpiewy i wesołe trele ptaków. Udało się zobaczyć rudzika, kosa, sikory, pliszki i zięby. Na wodach przyklasztornego stawu i rzece Rudzie było sporo pięknie ubarwionych kaczek krzyżówek.

Galeria zdjęć

Powrót