Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej
Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej

Swego nie znacie

PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACJI REGIONALNEJ – „SWEGO NIE ZNACIE”

W roku szkolnym 2016/17 nasza szkoła realizowała projekt regionalny "Swego nie znacie".

Projekt nastawiony był na propagowanie treści regionalnych i uwrażliwienie uczniów na piękno i historię Górnego Śląska.

Jednym z celów projektu było poznanie różnorodności Śląska – jego zwyczajów i tradycji oraz kształcenie poczucia odpowiedzialności za pielęgnowanie tradycji. W projekcie brali udział uczniowie klasy 5a. Szkołami partnerskimi były Szkoła Podstawowa im. Wilhelma Gawlikowicza w Bojszowach oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Rudzie Śląskiej.

Do pierwszego spotkania projektowego doszło w listopadzie 2016r. w Rudzie Śląskiej. W czasie wizyty dzieci odwiedziły miejscowe muzeum, gdzie poznały historię Rudy Śląskiej. Mogły także zmierzyć się ze sobą i sprawdzić swoją wiedzę na temat Górnego Śląska w międzyszkolnym konkursie.

Kolejne spotkanie odbyło się w Bojszowach. Wszyscy zapamiętają je jako "Spotkanie ze Śląskim Szeryfem". Czesław Kłyk podbił serca dzieci opowieściami o tym jak kręcił w Bojszowach "śląskie westerny". W czasie wizyty zobaczyliśmy ruchomą szopkę bożonarodzeniową znajdującą się w miejscowym kościele a także przedstawienie bożonarodzeniowe w gwarze śląskiej.

Ostatnim spotkaniem, którym zakończyliśmy tegoroczny projekt było spotkanie w naszej szkole. Zaczęliśmy je od wspólnego "kulania nudli", w czasie którego nie tylko posiedliśmy tą niezwykłą umiejętność ale i lepiej poznaliśmy sie wzajemnie. W szkole dzieci zobaczyły inscenizację dotyczącą powstania Jankowic, a także sprawdziły swoją wiedzę muzyczną. Odwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Ciała oraz Studzienkę. Zostaliśmy przyjęci w Urzędzie Gminy Świerklany przez Wójta Gminy Świerkalny Tomasza Pieczkę. Sympatycznym akcentem wizyty było wręczenie dzieciom upominków. Spotkanie podsumowaliśmy quizem nt. projektu.

Galeria zdjęć

Powrót