Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

LALKI I BAJKI czyli LOUTKY A POHADKY

ŚLĄSKIE BAJKI I LEGENDY

27 marca pojechaliśmy z wizytą do czeskiej Ostrawy do Základní škola a mateřská škola Ostrava. Tym razem w spotkaniu uczestniczyła klasa 2b wraz z paniami Beatą Zahorską i Anną Szymurą.

Wspólnie z uczniami czeskimi pojechaliśmy do Teatru Marionetek w Ostravie.

Rozpoczęliśmy od warsztatów, które poprowadzili lalkarze. Wspólnie bawiliśmy się podczas wykonywania pacynek, czyli kukiełek na palec. Zabawa była przednia. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie: K. Čapek „Dashenka - żywot szczeniaka”. Opowiadała ono o piesku, który wabił się Dashenka. Trójka przyjaciół opiekowała się nim, aż do momentu, kiedy został dorosłym psem. A kiedy uznali, że Dashenka nie potrzebuje już ich pomocy - okazało się, że została mamą :) Przedstawienie było bardzo wesołe, bogato oprawione szatą muzyczną. Publiczność była zachwycona.

Po powrocie do szkoły i obiedzie, podzielono nas na trzy grupy. Przy trzech stolikach do wykonania były różne zadania.

Stolik numer jeden to praca manualna polegająca na wykonaniu i ozdobieniu korony.

Stolik numer dwa to miejsce, gdzie powstawały rozkładane książeczki z bajkami. Powstały trzy pięknie przez uczniów zilustrowane bajki: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek. Wszystkie bajki były oczywiście dwujęzyczne.

Stolik ostatni to było magiczne miejsce - tu powstawały lalki - postaci z bajek. Uczniowie korzystali z plastikowych butelek, korków, styropianowych kul, ogromnej ilości materiałów, wełny, farb, klei, guzików, rolek papieru, flamastrów itp.

Dziękujemy za fantastyczne spędzony razem czas. Naszym uczniom bardzo się podobało.

Następne spotkanie czeka nas już w kwietniu. Wyjeżdżamy razem na wycieczkę dwudniową do Dusznik Zdroju i Kudowy Zdrój. Temat przewodni: PODRÓŻE I KSIĄŻKI KSZTAŁCĄ NAS.

Koordynator projektu: Anna Szymura

 

Galeria zdjęć

Powrót