WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej
Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej
Wydarzenia w GRUDNIU
Co wydarzy się w grudniu? czytaj dalej
Wydarzenia w LISTOPDZIE
Co się wydarzy w listopadzie? czytaj dalej
Zarządzenie Dyrektora
Zgodnie z zapowiedzią Dyrektor wydał zarządzenie czytaj dalej

Wiosenny korowód antysmogowy

Powitanie wiosny w naszej szkole przebiegało zupełnie inaczej niż zwykle. Postanowiliśmy wyjściu w teren nadać nowy charakter. Naszym celem było zasygnalizowanie społeczności lokalnej problemu niskiej emisji, która w znacznej mierze przyczynia się do powstawania smogu. Wyruszając spod szkoły korowodem liczącym ponad 300 uczestników chcieliśmy dać wyraz naszej troski o środowisko.

Uczniowie klas starszych ubrali się na szaro-czarno, zabrali ze sobą ciemne wstążeczki obrazujące dym oraz transparenty nawiązujące do akcji „Nie truj sąsiada”. Chcieli w ten sposób zamanifestować swój sprzeciw wobec spalania śmieci, plastików, gum i innych odpadów. Są one bowiem przyczyną emitowania do atmosfery groźnych związków i substancji np. tlenku węgla, siarki, azotu, wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych, dioksyn, kadmu. W niesprzyjających warunkach pogodowych kumulują się w powietrzu i zagrażają zdrowiu.

Z pomocą do walki ze smogiem przychodzi wiosna i budząca się przyroda, dlatego uczniowie klas młodszych ubrali się radośnie na kolorowo, żółto i zielono. Rozwijające się drzewa i rośliny częściowo pochłoną nadmiar dwutlenku węgla i unieszkodliwią wiele zanieczyszczeń.

Wspólny przemarsz uczniów i nauczycieli na powitanie wiosny, pożegnanie zimy i smogu z pewnością wzmocni poczucie odpowiedzialności za środowisko oraz przyczyni się do poprawy stanu powietrza w naszej miejscowości i najbliższej okolicy.

Galeria zdjęć

Powrót