Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej
Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej

Muzeum Ognia w Żorach

W ramach realizacji działań w programie Planeta Energii wybraliśmy się do Muzeum Ognia w Żorach.

To naprawdę wyjątkowe centrum nauki. Niezwykła budowla, fantastyczne wnętrze. Ekspozycja niemal całkowicie interaktywna, poświęcona wiedzy na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych aż do dnia dzisiejszego. W dodatku wszystko przystosowane do samodzielnego korzystania!!!

Najpierw uczestniczyliśmy w lekcji tematycznej pt. „Tajemnica ognia”. Dzięki niej poznaliśmy ogień jako zjawisko występujące w przyrodzie, jego dawne oraz współczesne wykorzystanie. Ponadto uzyskaliśmy informację za pomocą jakich narzędzi dawniej rozpalano ogień, a jak wygląda to dzisiaj. Jak na Śląsk przystało, nie zabrakło również cennych informacji o surowcach energetycznych.

Po niezwykle ciekawej lekcji, otrzymaliśmy test do samodzielnego rozwiązania i ruszyliśmy na podbój podziemia (oglądając przywieziony z muzeum materiał podbój to naprawdę właściwe słowo).

Multimedialna ekspozycja oraz urządzenia doświadczalne były nie tylko doskonałym uzupełnieniem i ugruntowaniem zaprezentowanej wiedzy. To była cudowna zabawa, a edukacja z tak ogromną dawką rozrywki to jest właśnie to, co podoba nam się najbardziej.

Co działo się w środku muzeum najlepiej prezentuje fotogaleria oraz krótki materiał filmowy.

My możemy tylko skromnie powiedzieć, że wszyscy w tym dniu zostaliśmy odkrywcami.

Planetowicze z 3c

Galeria zdjęć

Powrót