Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej
Wydarzenia w GRUDNIU
Co wydarzy się w grudniu? czytaj dalej
Wydarzenia w LISTOPDZIE
Co się wydarzy w listopadzie? czytaj dalej
Zarządzenie Dyrektora
Zgodnie z zapowiedzią Dyrektor wydał zarządzenie czytaj dalej
Plan Pracy i Statut
Publikujemy ważne dokumenty czytaj dalej

AKCJA NIEZAPOMINAJKA

W ramach projektu Planeta energii chcieliśmy przypomnieć całej społeczności szkolnej i lokalnej jak ważne jest oszczędzanie energii elektrycznej. I chyba nam się udało.

Najpierw zaprojektowaliśmy plakat - pocztówkę z okazji Międzynarodowego Dnia Oszczędzania Energii. Następnie, na zajęciach plastycznych wykonaliśmy kilka egzemplarzy. Planowaliśmy rozwiesić je na szkolnych korytarzach. I wtedy zrodził się pomysł, żeby wyjść z nimi na zewnątrz. Zachęcić do oszczędzania energii elektrycznej mieszkańców Jankowic. Połączyliśmy zatem nasz plakat z ustalonym na zajęciach „o prądzie” mini kodeksem oszczędzania energii i … przygotowaliśmy ulotki.

Teraz tylko pozostało zachęcić chociaż kilku dorosłych do wsparcia. Z doświadczenia wiemy, że na naszych rodziców i dziadków zawsze możemy liczyć. Dlatego zwróciliśmy się do nich o pomoc. Jak zwykle nie zawiedli. Razem z naszymi Niezapominajkami przeszliśmy ulicami Jankowic. Odwiedziliśmy pobliskie sklepy, Urząd Gminy i znaczące instytucje w okolicy szkoły. Wszędzie, gdzie dotarliśmy, zostaliśmy ciepło przyjęci.

Jesteśmy pełni nadziei, że od 15 lutego 2017r. w naszej miejscowości zużycie energii znacznie się zmniejszy.

Planetowicze z 3 c

Galeria zdjęć

Powrót