Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej
Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

Było radośnie, ekologicznie i twórczo.

Tematykę tegorocznej akcji: „Podaj dalej… drugie życie śmieci” przybliżył śpiewająco Pan Piotr Cybułka, który wystąpił z programem słowno - muzycznym. Specjalnie na tę okazję skomponował dla dzieci nową piosenkę pt. „Ekoludek”, której celem było zachęcenie do oszczędzania wody i energii.

Po części artystycznej uczniowie przystąpili do zadań zespołowych na placu szkolnym. Zajęli się budowaniem modeli elektro-sprzętów z puszek i folii aluminiowych. Pomysłów nie brakowało a uczniowie wykazali się sporą kreatywnością. Powstały modele telewizorów, odkurzaczy, pralek, lamp, komputerów, ładowarek. Wszystko to miało na celu uzmysłowić dzieciom jak sporo urządzeń elektrycznych jest w naszym otoczeniu, oraz że po ich wyeksploatowaniu stają się zwykłymi elektro-śmieciami. Zawierają substancje szkodliwe oraz cenne metale, które powinny trafić do recyklingu i zostać ponownie wykorzystane.

Zgromadzone przez uczniów puszki metalowe trafiły do skupu surowców wtórnych. Za pozyskane środki finansowe zostanie zakupiona karma dla bezdomnych psów i kotów znajdujących się w Schronisku w Wielopolu. Uczniowie Koła Ekologicznego jak co roku udadzą się tam z wycieczką.

W ramach akcji „Sprzątania świata” uczniowie wraz wychowawcami udali się też na spacery, aby uprzątnąć najbliższe otoczenie szkoły w tym i pobocza niektórych ulic.

Szkolną akcję finansowo wsparł Urząd Gminy Świerklany, który pokrył koszty programu muzycznego, zapewnił uczniom worki i rękawice ochronne.

Pozytywne efekty akcji są niepodważalne: wspólna twórcza zabawa, większa świadomość ekologiczna, posprzątane tereny oraz pozyskane środki na pomoc zwierzętom.

Tak więc przedsięwzięcie można uznać za udane.

 

Galeria zdjęć

Powrót