Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

Rodzina to niepowtarzalny smak

„Rodzina to niepowtarzalny smak. Z rodziną łatwiej pokonać ból i strach”.

Na początek klasa III a przygotowała dla wszystkich gości znane wiersze Jana Brzechwy,  ale tym razem w gwarze śląskiej. Następnie klasa II a zaprosiła wszystkich tatusiów do obejrzenia przedstawienia o „Czerwonym Kapturku”. Kolejne życzenia skierowano do ukochanych mam. Dla nich klasa I B wykonała niezwykły taniec połączony ze śpiewem i grą na dzwonkach. Życzenia spełnienia marzeń, samych kolorowych dni oraz przedstawienie pt. „Kopciuch” dedykowano braciom i siostrom. Kolejne serdeczności płynęły do najukochańszych babć. Dla nich uczniowie II B przygotowali przedstawienie pt. „O królewnie Śnieżce  i sześciu krasnoludkach”. Nie zapomniano także o wujkach i ciociach, dla nich najlepsze życzenia i wiersz pt. „Pan Hilary” przedstawiła klasa Ic. Ukochanych dziadków ze słowami wielkiej wdzięczności za oddanie i poświęcenie zaproszono do Śląskiej Szkoły prowadzonej przez uczniów klasy IIIc.  Dla każdego dziecka klasa I a dedykowała wiersz pt. „Abecadło”. O przyjaciołach rodziny pamiętała klasa IIc, która specjalnie dla nich wykonała piękny taniec do utworu Antonio Vivaldiego.

W trakcie uroczystości odbyły się trzy konkurencje przeznaczone dla rodziców i dzieci. Konkurencja pierwsza polegała na przygotowaniu prawdziwej śląskiej wodzionki. Mamy i ich pociechy spisały się wyśmienicie, co potwierdzili degustatorzy wodzionki. Konkurencja druga  sprawdzała znajomość piosenek śląskich w zabawie „Jaka to melodia”. Konkurencja trzecia przeznaczona była dla tatusiów i ich córek. Sprawdzała ona znajomość nazw części stroju śląskiego, w który musieli ubrać swoje córki.

Zabawa była przednia, a hasło przewodnie „Najlepsza drużyna to moja rodzina” zostało potwierdzone w 100%. Imprezę zakończyły spotkania w klasach.

Beata Zahorska

Julia Krawczyk-Niewęgłowska

Galeria zdjęć

Powrót