Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

Owocowy Dzień w szkole

W dniu 31 marca 2016r. w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”, został zorganizowany „Owocowy dzień”. Celem akcji było dostarczenie uczniom wiedzy nt. wartości owoców i warzyw w żywieniu człowieka, a szczególnie młodego człowieka, który jest w okresie wzrostu. Akcja wzbudziła duże zaciekawienie, gdyż sam pomysł i forma jej przeprowadzenia były ciekawe.

Uczniowie klas I-III wcielili się w wylosowany wcześniej owoc lub warzywo. Szkoła w tym dniu wypełniła się jabłkami, pietruszkami, pomidorami, śliwkami, owocami kiwi, cytrynami, marchewkami, sałatą oraz cebulą. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki, taniec, a nawet upiekli ciasto.

Oto propozycja uczniów klasy IIc na najłatwiejsze ciasto w świecie.

Składniki:

1 szklanka mąki

1 szklanka cukru

½ kostki margaryny

2 jaja

2 łyżeczki proszku do pieczenia

Ponadto : śliwki

Sposób przygotowania:

Margarynę roztopić i zostawić do ostudzenia. Mąkę , cukier i proszek wsypać do miski, dodać jajka i wymieszać. Do masy wlać przestudzoną , stopioną margarynę. Ponownie wymieszać. Formę wyłożyć papierem do pieczenia lub posmarować tłuszczem. Ułożyć pokrojone na połówki lub ćwiartki śliwki i wylać na  nie ciasto . Całość wstawić do piekarnika. Piec 30-40 minut w 180 st.C.

Wszyscy potraktowali Owocowy Dzień jako pewną odskocznię od szkolnej monotonii, ale mogli równocześnie dowiedzieć się czegoś więcej o zjadanych owocach. Przede wszystkim, że są one niezbędne dla organizmu, gdyż zawierają witaminy - tak ważne dla zdrowia. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do zaostrzenia  apetytu na owoce i warzywa.

Julia Krawczyk - Niewęgłowska

Galeria zdjęć

Powrót