Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

Prelekcja o zdrowym odżywianiu

Od kilku już lat uczestniczymy w programie „Owoce i warzywa w szkole”. W ramach realizacji programu 23 listopada 2015r. odbyła się prelekcja na temat zdrowego odżywiania.

Uczniowie obejrzeli film pt. „ 10 zasad zdrowego odżywiania”. Prezentacja w interesujący sposób poszerzyła wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zapoznała nas z piramidą żywienia. Dowiedzieliśmy się jakie produkty powinny być wyeliminowane z naszej diety, a także dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje. Pani dietetyk zachęcała do zwiększenia spożycia warzyw i owoców.

Podkreśliła również rolę aktywności fizycznej dla naszego zdrowia. Pani higienistka Bożena Chrysteczko opowiedziała nam w jaki sposób możemy wzmacniać odporność w okresie jesienno-zimowym ,aby zapobiegać np. przeziębieniom.

Zachęciła nas do spożywania czosnku, cebuli i imbiru. Posiadają one liczne właściwości lecznicze, rozgrzewające i bakteriobójcze.

Dowiedzieliśmy się przy tej okazji jak nasze babcie radziły sobie z przeziębieniem z wykorzystaniem naturalnych produktów takich jak : kiszona kapusta, buraki, „wodziunka”

Warto pamiętać, że jesień to nie tylko szare dni i smutki, ale także idealna pora na rozpoczęcie zdrowego trybu życia.

Julia Krawczyk- Niewęgłowska

Galeria zdjęć

Powrót