Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

W świecie wierszy Juliana Tuwima

W dniach 12-13 marca 2013 roku, w ramach obchodów Roku Juliana Tuwima, w bibliotece szkolnej odbyły się lekcje biblioteczne. Ich celem było zapoznanie uczniów klas drugich z życiem i twórczością tego znanego poety.

Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji multimedialnej przedstawiającej sylwetkę Juliana Tuwima. Następnie nasi goście wysłuchali wierszy autora czytanych przez gimnazjalistów (Idzie Grześ, O panu Tralalińskim, O Grzesiu kłamczuchu, Pstryczek, Słoń Trąbalski, Zosia Samosia, Spóźniony słowik).

W interpretacji znanych aktorów – Ireny Kwiatkowskiej i Wiktora Zborowskiego dzieci usłyszały archiwalne nagranie Ptasiego radia oraz Rzepki. Dopełnieniem multimedialnej prezentacji były filmowe aranżacje tuwimowskiej Lokomotywy i Abecadła.

W dalszej części spotkania przeprowadzony został quiz tematycznie związany z wysłuchanymi utworami. Uczniowie, wcześniej podzieleni na grupy, musieli także uzupełniać brakujące wersy w wylosowanych przez siebie wierszach J. Tuwima a w formie pantomimy przedstawić tytuł wybranego przez siebie utworu. Mimo że grupy rywalizowały ze sobą, wszyscy świetnie się bawili, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie naszych miłych gości.

Różnorodność zastosowanych metod spowodowała, że drugoklasiści z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

Galeria zdjęć

Powrót