Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015

To już XXI Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata, której jesteśmy współuczestnikami. Na szkolną akcję składało się kilka przedsięwzięć. Młodzież klas VI w ramach lekcji wychowawczych czynnie sprzątała pobocza wybranych ulic, młodsi koledzy i koleżanki zatroszczyli się o czystość w najbliższym otoczeniu szkoły. Uczniowie Szkolnego Koła Ekologicznego oraz Koła Ekologicznego POPP na kilka dni wcześniej rozpropagowali akcję wywieszając plakaty o jej głównych założeniach, programie i celach.

21 września odbyła się główna część akcji. Do naszej szkoły przybył pan Piotr Cybułka, który zaprezentował program muzyczno - ekologiczny pt. „Wszystkie kolory recyklingu”. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, wspólnie przy akompaniamencie gitary śpiewaliśmy piosenki o Ziemi. Uczyliśmy się jak prawidłowo troszczyć się o środowisko, jak wpływać na zmniejszanie liczby śmieci, jak je segregować.

Po części artystycznej uczniowie klas młodszych jako pierwsi udali się na plac szkolny, aby klasowo podjąć zadanie zaprojektowania ekoludka z puszek. Dzieci w towarzystwie swych wychowawców realizowały ciekawe pomysły. Później dołączyli do nich starsi koledzy i koleżanki. Dla każdej z klas wyznaczono swój sektor. Po wykonaniu zadania uczniowie wrócili do klas, a komisja składająca się z przewodniczących klas wyceniła prace. Następnie uczniowie Koła Ekologicznego skrupulatnie zaczęli ważyć puszki każdej klasy, aby wybrać liderów ilości. Po sprzedaży puszek zakupimy pokarm dla psów i kotów bezdomnych ze Schroniska w Wielopolu, udamy się tam z wycieczką.

Akcję „Sprzątania świata” finansowo wspierał Urząd Gminy Świerklany, który zaopatrzył nas w worki i jednorazowe rękawice. Pokrył także koszty muzycznej prelekcji o ochronie środowiska, za co serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć

Powrót