Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej
Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej

Z RODZINĄ ZABAWA TO POWAŻNA SPRAWA

Takie właśnie hasło widniało na wiosennym muralu, który został stworzony przez całą społeczność szkolną w ramach działań projektu Comenius, a 10.06.2015 roku stanowił dekorację w „Dzień otwartej szkoły kl. I-III”.

W tym dniu uczniowie klas młodszych, wraz ze swoimi Rodzicami, zebrali się w auli szkolnej. Swoją obecnością zaszczycił nas: wójt Gminy Świerklany – p. Tomasz Pieczka, zastępca wójta p. Henryk Mincer, kustosz „Galerii Jan” – p. Elżbieta Pierchała, sołtys Jankowic – p. Jerzy Rugor, oraz przedstawicielki Zarządu Rady Rodziców przy SP Jankowice – p. Sylwia Szulik i p. Katarzyna Kurc – Neuman. Wszystkich zebranych serdecznie powitał i zaprosił do wspólnej zabawy dyrektor szkoły p. Piotr Pszonka.

A zabawa była przednia. Zadbali o to uczniowie, zadbali zaproszeni goście.
„Dziś wszyscy się dowiecie, kogo najbardziej kochamy na świecie” – zapewnili zebranych uczniowie 1b i tak też się stało. Udowodnili to przedstawiciele uczniów poszczególnych klas, którzy w przygotowaną i zaprezentowana część artystyczną włożyli po prostu swoje małe serca. Natomiast Goście bili mocne brawa, co było wyrazem tego, że im się bardzo podobało.
Było poważnie, było z humorem.
Chór klas 1a i 1c wprawił wszystkich w cudowny klimat piosenką o wspaniałej, dobrej rodzinie. Klasa 2b swoim przedstawieniem o łyżeczkach pokazała, na czym polega dobre wychowanie. Podchwycili to nasi uczniowie i udowodnili, że grzeczne dzieci potrafią wszystkim się zabawić. Orkiestra z 1c wykonała „coś z klasyki” na przedmiotach użytku codziennego oraz zagrała o szczęściu i miłości na bum bum rurach. Prawdziwym jednak hitem okazał się występ grupy „Skarpetkowy Ray” z klasy 3a. Ich rozśpiewane i roztańczone skarpetki zaprezentowały prawdziwe perełki muzyczne z lat 60.
Tradycyjnie w doskonały, śląski humor, wprawili nas uczniowie 2a. Najpierw w rytm bluesa wprowadzili całą salę, a potem Kacper rozbawił wszystkich śląskim monologiem o ciotce Anieli z Cieszyna, znawczyni „cudownej diety”. Jak na poważne spotkanie przystało nie zabrakło wierszy oraz... tańca. Krasomówczym kunsztem recytatorskim zabłysnęli uczniowie klasy 1a, 1b oraz 2c. Natomiast dziewczęta ze „świetlicowego koła tanecznego” przedstawiły rewelacyjne, wręcz akrobatyczne układy taneczne.
Prawdziwych jednak emocji i świetnej zabawy dostarczyły konkursy dla Rodziców. Po solidnej rozgrzewce, przygotowanej przez wszystkich naszych uczniów, mamy łowiły ryby i rzucały do celu, a tatusiowie… układali swoim córkom fryzury. Ściślej mówiąc zaplatali warkocze. W każdej konkurencji rodzice, jak zwykle, okazali się the Best!
Nauczyciele również pokazali, że niewiele im potrzeba, aby się świetnie bawić. Kwartet kubkowy pod batutą pana dyrektora szkoły, Piotra Pszonki, wykonał… Cup song.
Imprezę zakończyły spotkania w klasach. Doszły nas słuchy, że ta część spotkania była równie udana, co pierwsza!

Zobacz nagrane filmy:

Film 1 

Film 2 

Film 3 

Film 4 

Film 5  

Galeria zdjęć

Powrót