Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej
Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej

Święto Szkoły

„Staszic w Ameryce”

7 lutego w naszej szkole odbyło się Święto Szkoły. Tematem imprezy był „Staszic w Ameryce”. Wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej podstawówki wraz z zaproszonymi gośćmi przenieśli się na drugą półkulę. Poszczególne klasy zaprezentowały 10 różnych państw amerykańskich, przeniosły nas w świat ich kultury, tradycji i obyczajów.


Podobnie jak w ubiegłym roku występy poszczególnych klas były oceniane przez Szacowne Jury w składzie: Sekretarz Gminy Świerklany pan Zbigniew Kowalczyk, Przewodniczący Rady Gminy pan Włodzimierz Barwinek i pani Elżbieta Pierchała z Galerii „Jan”. A było o co walczyć- zwycięska klasa otrzymała cenną statuetkę Staśka i stała się właścicielem tej nagrody na kolejny rok.


W 2012 roku I miejsce wywalczyła obecna kl. 5a i to właśnie oni wymyślili tegoroczną podróż do Ameryki i czuwali nad bezpiecznym dopłynięciem do jej brzegów. W naszej podróży wszystko mogło się zdarzyć. W jednej chwili mogliśmy przenieść się w dowolnie wybrane miejsce w Ameryce.

Występ zaczęła klasa 5a, która przedstawiła najnowsze notowanie listy przebojów amerykańskiej stacji MTV. Na scenie pojawił się zespół The Black Eyed Peas, Madonna, Michael Jackson, Elvis Presley i Tina Turner.

Z klasą 1a przenieśliśmy się w świat peruwiańskiej telenoweli Luz Maria oraz wysłuchaliśmy ballady o wolności zatytułowanej El condor pasa, czyli Przelot kondora.

Ofertę biura podróży „Staszic Tour” przedstawiła klasa 2a. Kusili nas propozycją wyjazdu na Jamajkę, a na scenie pojawił się nawet Bob Marley

Klasa 4c zabrała nas w podróż do Ekwadoru. Wizyta w tym kraju była bogata w doświadczenia i na długo zapadnie w pamięć.

Uczniowie z klasy 2b zaprezentowali taniec hula, który jest tradycyjnym tańcem hawajskim, wykonywanym przy akompaniamencie pieśni zwanej mele.

Klasa 4a przedstawiła ciekawostki na temat Wenezueli – państwa, gdzie leży mityczne Eldorado. Następnie przenieśli publiczność w świat wenezuelskiej telenoweli. Po tym występie na scenie pojawiła się meksykańska mysz Speedy Gonzalez.

Uczniowie klasy 6a zatańczyli do znanych meksykańskich piosenek i zabrali wszystkich do ojczyzny wysoko rozwiniętych indiańskich cywilizacji. Przypomnieli też nazwiska polskich sportowców, złotych medalistów z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Meksyku z 1968 roku.

Klasa 3b zatańczyła w rytm western music - specyficznego rodzaju country, wywodzącego się z amerykańskiego Teksasu. Przed publicznością wystąpiła również znana piosenkarka country Dolly Parton.

Po tym występie przyszła pora coś przekąsić. Kolejny odcinek „Kucharka w podróży” przedstawiła klasa 5b. Tym razem akcja programu toczyła się w Boliwii - państwie na kontynencie południowo amerykańskim.

Z klasą 6b wybraliśmy się na karnawał w Rio – nic dodać nic ująć, czekały nas niezapomniane wrażenia i rozgrzewająca publiczność brazylijska samba.

Na specjalne wydanie odcinka „Jeden z dziesięciu” zaprosiła nas klasa 3a. Prowadzący sprawdził wiedzę uczestników dotyczącą Kanady, która jest drugim co do wielkości krajem na świecie. Na scenie zaprezentowała się kanadyjska wokalistka Celine Dion śpiewając piosenkę My heart will go on.

Do odwiedzenia Perły Karaibów – Kuby zachęciła nas klasa 4b. Uczniowie porwali publiczność w rytm piosenki Kuba wyspa jak wulkan gorąca.

Na zakończenie klasa 2c zaproponowała odpoczynek w Argentynie. Uczniowie tej klasy zaprosili wszystkich do hacjendy, gdzie można skosztować empanadas - przepysznych rogalików, zjeść grillowe kiełbaski Chorizo i Morcilla, spróbować słynnej herbaty Yerba Mate. W towarzystwie niezwykle gościnnych, przyjaznych Argentyńczyków, argentyńskich kowbojów gaucho i ich kobiet, wsłuchaliśmy się w dźwięki argentyńskiej Fiesty.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich klas Jury udało się na obrady, aby wspólnie podliczyć punkty i zadecydować, która klasa w tym roku zdobędzie cenną statuetkę „Staśka”.

Po kilku minutach poznaliśmy wyniki. Najlepsza okazała się klasa 3b, która przedstawiła taniec western. Zwycięzcy stali się właścicielami „Staśka” na kolejny rok.

Galeria zdjęć

Powrót