Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

30 kwietnia Dzień Comeniusa

„Pobawmy się razem” – pod takim hasłem obchodziliśmy 30 kwietnia Dzień Comeniusa.

Od samego rana zrobiło się w naszej szkole wesoło, gwarno i kolorowo. W tym dniu zapomnieliśmy co to podręczniki, zeszyty i sprawdziany. Zamiast tego na lekcjach pojawiły się najróżniejsze gry – od planszowych przez ruchowe do komputerowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i przekonać się, że nauka wcale nie jest trudna, a już na pewno nie musi być nudna.

Na sektorze klas I-III zawisł ogromny kwiatowy mural, na który od rana do późnego popołudnia, niczym prawdziwi malarze, nanosiliśmy farby. Włączyli się wszyscy – nawet panie sprzątaczki. Powstała piękna praca, która zdobi nasz korytarz. Klasy starsze również stworzyły swój obraz – oczywiście w rozmiarze maksi, którym przystroiliśmy szkolną aulę. Jednak w tym dniu malowidła pojawiły się nie tylko na płótnie czy papierze. Jak na prawdziwy Dzień Comeniusa przystało, ozdobiliśmy również nasze twarze (i nie tylko twarze…) flagami państw partnerskich.

Oczywiście nie byłoby dobrej zabawy bez muzyki i tańca. Na małej sali gimnastycznej panował w tym dniu wielki ruch. Klasy pierwsze najpierw „usypiały” balony w rytm spokojnej muzyki, a już za chwilę musiały wykazać się nie lada refleksem, przerzucając woreczki do włoskiej melodii Tarantella. Wszyscy uczniowie klas 1-3 oraz ich koledzy z 5a bawili się przy rytmach izraelskiej melodii Te Ve’Orez, tańcząc taniec integracyjny „Uciekający komar”. Z kolei przy tańcu węgierskim, w którym wspólnie z młodszymi kolegami bawiła się klasa 4b, dzięki kolorowym flagom z bibuły zrobiło się prawdziwie europejsko.

Po wspólnej zabawie tanecznej przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w różnorodnych konkurencjach – wyłanialiśmy m.in. najlepszego strzelca, skoczka czy najszybszego biegacza. W konkurencjach sportowych bezkonkurencyjna okazała się klasa 3a. Tym razem to jednak nie wynik, a wspólna zabawa była najważniejsza.

Mimo wcześniejszych, nienajlepszych prognoz, pogoda okazała się być jednak dla nas łaskawa i również na placu szkolnym mogliśmy biegać i hasać do woli. Wielkim powodzeniem cieszyła się „Akademia bańkowa”. Uczyliśmy się robić bańki mydlane na 101 sposobów, a później goniliśmy je po całym podwórku. Mała rzecz…a tyle radości.

Na zakończenie dnia wszyscy uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że gier i zabaw powinno być w szkole więcej. A więc teraz wszystko w rękach… nauczycieli ;)

Galeria zdjęć

Powrót