Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

Spotkanie z gospodyniami w ramach programu "Owoce w szkole"

 Nasza szkoła już od kilku lat uczestniczy w programie „Warzywa i owoce w szkole”. W ramach jego realizacji uczniowie brali udział w licznych akcjach i imprezach. Jesienią w klasach I-III odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez panią Magdalenę Hodór. Uczniowie zorganizowali także wystawę warzywnych kukiełek. Brali udział w konkursie plastycznym pt. „Owocowy kosz”. Wiosną odwiedzili nas przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego w Katowicach, którzy przedstawili piramidę zdrowego odżywiania. W ciągu całego roku szkolnego odbywały się pogadanki na temat zdrowego żywienia przeprowadzane przez higienistkę szkolną – panią Bożenę Chrysteczko. W klasach uczniowie przygotowywali wspólne śniadania, sałatki warzywne i koktajle.

28 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z paniami Koła Gospodyń Wiejskich w Jankowicach. Zaproszeni goście opowiedzieli nam o wiosennych pracach w polu, ogrodzie i w sadzie. Dowiedzieliśmy się jak pielęgnować i nawozić rośliny oraz jak zwalczać szkodniki. Panie przyniosły ze  sobą  kosz pełen przetworów, a także podzieliły się wiedzą na temat kiszenia kapusty i ogórków.

W trakcie spotkania przeprowadzono konkurs wiedzy o owocach i warzywach. Składał  się on z pytań i zadań praktycznych. Najlepsze okazały się klasy 3a oraz 2c.

Spotkanie uatrakcyjniły występy uczniów klasy 1b, 6a i gościnnie 1a gimnazjum. Klasa 1b przedstawiła inscenizację pt. „Na straganie”, zaś starsi uczniowie przygotowali bajkę „O smoku, który zmienił jadłospis”. Publiczność odpowiadała na zagadki o owocach i warzywach oraz wspólnie zaśpiewała piosenki: „W Jarzynowie”, „Witaminki”.

Mamy nadzieję, że spotkanie to zachęci uczniów naszej szkoły do przestrzegania prawidłowej diety oraz częstszego spożywania warzyw i owoców.

Pamiętajmy, „...żeby zdrowym być jak ryba, trzeba jeść owoce i warzywa” !

 

mgr Julia Krawczyk-Niewęgłowska

mgr Elżbieta Rugor

Galeria zdjęć

Powrót