Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

Podróż za jeden uśmiech

Właśnie tyle musieli zapłacić uczniowie klas I-VI, aby odbyć wycieczkę po krajach europejskich, a to za sprawą Dnia Europejskiego zorganizowanego w ramach programu Comenius...

Do Czech zaprosiła klasa VI b, a szczególnie ich reprezentanci: Błażej – Rumcajs i Sabina – Hanka. Atrakcją była czeska muzyka i podkład muzyczny z animowanego filmu „Sąsiedzi”.

Daleka północ została przybliżona przez klasę VI a. Dzięki tej prezentacji uczniowie poznali Norwegię. Największe zainteresowanie wzbudziły hełm i miecze Wikingów.

Hiszpania – ten kraj podbiła klasa VI c. Ich wystawa była bardzo bogata. Znalazły się tam: strój flamenco, tapas /przystawka/, mini kurs języka hiszpańskiego, koszulka piłkarska z Barcelony, postacie króla i królowej Hiszpanii, corrida, sławni Hiszpanie i wiele, wiele innych ciekawostek.

Bonjour powiedzieli wszystkim uczniowie klasy Va, którzy zaprezentowali ciekawostki o Francji. Nie wszyscy wiedzieli, że lista francuskich wynalazków jest długa. Znajdują się na niej m.in. łódź podwodna, spadochron, balon, kalkulator. Uważa się, że to z Francji wywodzi się zwyczaj „Prima aprilis” obchodzony 1 kwietnia. Dodatkową atrakcją prezentacji były berety założone przez reprezentantów klasy.

Do słonecznych Włoch wszystkich uczniów zabrali czwartoklasiści /kl. IVa/. Pokaz ciekawych miejsc, atrakcji turystycznych, specjałów kulinarnych z całą pewnością zachęcił do odwiedzenia tego kraju. Wzrok przykuwał wenecki gondolier.

Angielski szyk zaprezentowali uczniowie klasy IVc. Z ich prezentacji można było się dowiedzieć, że Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej to unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia.

Fado, legendarny kogut, dąb korkowy to przykładowe symbole Portugalii, które zaprezentowali piątoklasiści /kl.Vb/. Zaprosili oni również do ciekawych portugalskich miejsc, szczególnie do Fatimy. Nie zapomniano również o miłości Portugalczyków do piłki nożnej.

Kto nie wiedział jak powiedzieć po węgiersku dziękuję, przepraszam, do widzenia czy gulasz, ten musiał udać się na stanowisko klasy IV b. Właśnie tam można było, między innymi, zapoznać się z tymi słowami.

Kolejnym etapem podróży był region w Europie Zachodniej składający się z trzech sąsiadujących ze sobą monarchii: Belgii, Holandii i Luksemburga. Uczniowie klas Ia i Ic zaprezentowali symbole tych krajów: Belgia – rower, frytki, gofry i koronki; Holandia – wiatraki, tulipany, drewniaki, kanały wodne; Luksemburg – znaczki i urokliwe miejsca.

Kolory biały i niebieski królowały na stanowisku klasy Ib, a to za sprawą greckiej flagi. Oprócz flagi pierwszoklasiści zaprezentowali inne ciekawostki związane z Grecją.

Klasy IIc i IIIa zabrały uczniów za zachodnią granicę Polski – do Niemiec. Pokaz tych klas zwrócił szczególną uwagę na niemieckich baśniopisarzy – braci Grimm, a to za sprawą ilustracji namalowanych przez uczniów do ich utworów.

„Kocham Cię Polsko” zaśpiewali uczniowie klas IIa i IIb. Jak łatwo się domyślić dominowały kolory biało-czerwone. Oprócz flagi i mapy można było zobaczyć wspaniałe, polskie miejsca, poznać ciekawych Polaków, itp.

Wizyty w różnych krajach europejskich z całą pewnością dostarczyły uczniom wielu wiadomości i zachęciły do podróży.

Galeria zdjęć

Powrót