Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

Dzień Babci i Dziadka


30 stycznia 2013r uczniowie klas trzecich zaprosili do szkoły swoje ukochane Babcie i ukochanych Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta.

Imprezę poprzedziły wielkie przygotowania.
Zaczęło się wyszukiwanie okolicznościowych wierszy, piosenek i nie tylko. W końcu powstał scenariusz. Uczniowie z zapałem przystąpili do prób, chcąc pokazać się z jak najlepszej strony swoim najbliższym. Przygotowali też upominki i laurki, udekorowali klasy portretami dziadków a aulę czerwonymi sercami.

W środowe późne popołudnie na auli szkoły tłumnie zgromadzili się zaproszeni goście.
Uczniowie klasy IIIa i IIIb na przemian prezentowali wiersze i piosenki. Była też cza-cza, rock i country. Mistrzyni gwary śląskiej Ewa Holona opowiedziała bajkę „O złotej rybce” oczywiście po śląsku, był też „Czerwony Kapturek” po Śląsku (IIIb) oraz bajki z morałem „Bocian i lis”, „Żółw i zając”„Mysia narada” (IIIa).

Po części artystycznej zaproszono gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Impreza odbyła się w miłej i przyjemnej atmosferze. Dziadkowie wychodzili zadowoleni i zachwyceni postawą oraz umiejętnościami swoich wnuków.

 

Było to już drugie spotkanie w rodzinnym gronie. W grudniu na zajęcia otwarte połączone z Wigilijką zostali zaproszeni rodzice, którzy mogli zobaczyć jak radzą sobie ich pociechy w czasie lekcji.

Następnie świątecznie udekorowane sale rozbrzmiały dźwiękiem kolęd wprowadzając atmosferę wieczoru wigilijnego. Przy zastawionym stole gościły się dzieci wraz z rodzicami.

Były występy, życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz wyczekiwane przez dzieci prezenty.


klasy trzecie z wychowawcami

Galeria zdjęć

Powrót