Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej
Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej

Zimo, trzymaj się mocno!

Na dworze lekki mrozik i spora ilość śniegu. Panują bardzo dobre zimowe warunki. ”Nic tylko zjeżdżać z górki” – zachęcają wszystkich drugoklasiści i mają ku temu kilka ważnych powodów.

W tym roku rozpieszcza nas zarówno zima jak i… władza naszej szkoły. Pan Dyrektor, Piotr Pszonka, spełnił marzenie entuzjastów szybkich zjazdów i zakupił ślizgacze najnowszej generacji. Dla zwolenników i pasjonatów ślizgawki na świeżym powietrzu mamy teraz w szkole 25 kolorowych, mega szybkich „talerzy” zjazdowych.

Wokół jankowickiej szkoły jest wiele miejsc, które dają nieograniczone możliwości zabaw na śniegu. Najlepszym jednak wydaje się być górka, ta najbliżej bramy, przy końcu boiska. To właśnie tam panuje świetna atmosfera, z niej dobiegają radosne wrzaski i salwy śmiechu. No i oczywiście tam zdarza się najwięcej wywrotek.

Zamiast narzekać na mrozy radzimy wykorzystać je do dobrej zabawy. Zapewniamy, iż hartowanie ciała na świeżym powietrzu znacząco wpłynie na zwiększenie odporności Waszego organizmu. Pamiętajcie, że gdy na dworze panuje siarczysty mróz i świeci wspaniałe słońce, nie musicie się obawiać wirusów. Rodziców również uspakajamy - Wasze dzieci ciągle się ruszają, nie ma więc mowy, by było im zimno podczas zabaw na dworze.

Jest tylko jedno ale… Oddając się szaleństwu na każdym, nawet tym najniższym stoku, należy zawsze pamiętać o bezpieczeństwie własnym i innych.

miłośnicy zimowego szaleństwa z 2a i 2c

oczywiście wraz z wychowawczyniami

Galeria zdjęć

Powrót