Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej
Wydarzenia w GRUDNIU
Co wydarzy się w grudniu? czytaj dalej
Wydarzenia w LISTOPDZIE
Co się wydarzy w listopadzie? czytaj dalej
Zarządzenie Dyrektora
Zgodnie z zapowiedzią Dyrektor wydał zarządzenie czytaj dalej
Plan Pracy i Statut
Publikujemy ważne dokumenty czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej

Wiwat szkoła i nauczyciele!


14 października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego, Sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty nie tylko w Polsce, ale i na świecie! Na pamiątkę tego wydarzenia, co roku, właśnie tego dnia, obchodzone jest Święto Edukacji Narodowej zwyczajowo nazywane Dniem Nauczyciela.

14.10.2014 roku, o godz. 900 wszyscy uczniowie, nauczyciele i dyrekcja zebrali się na auli, aby uczcić 241. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej.

Świętowanie rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Szkoły. Następnie uczniowie klasy V a wcielili się w role uczniów, którym zmiana osobowości nauczycielki, dzięki wróżce Luzbajerze /Nadia Lemańczyk/, nie wyszła na dobre. Potem kilka wierszy i najważniejsza część imprezy, – „Jaka to melodia” dla nauczycieli. „Zawodnicy” musieli odgadnąć 5 piosenek – przebojów. Ale uczniom nie wystarczyły nutki, musieli sami zaśpiewać najpopularniejsze piosenki. Były również BUM BUM RURY, które stały się hitem ostatnich dni. Swój debiut miała taneczna grupa, której członkami są najmłodsze uczennice. Ich opiekunem jest pani Edyta Pierchała.

Kolejnym elementem akademii było wręczenie „Szkolnych Orderów Uśmiechu”.
Przewodniczący klas IV –IV postanowili przyznać „Szkolne Ordery Uśmiechu”. Laureatami pierwszej edycji zostały trzy panie: Marta Augustowska, Elżbieta Naparstek oraz Katarzyna Kozioł. Działania pań przynoszą dzieciom radość i zadowolenie. Są optymistkami, zawsze wierzą, że wszystko się uda i tę wiarę przekazują dzieciom. Wspierają najmłodszych we wszystkich inicjatywach. A przede wszystkim: SĄ UŚMIECHNIĘTE!

Na koniec życzenia, z pewną nutką jesiennej nostalgii: Niech Wam nie zabraknie nigdy zdrowia, a szkoła we wspólny dom się zmienia!

Akademię przygotowały panie: Marta Augustowska, Katarzyna Szymik, Ewa Rachubka – Szymura, Aleksandra Niewelt.

Galeria zdjęć

Powrót