Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej
Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej

LEŚNYM TROPEM

Szczęście dopisało … mówią radośnie uczestnicy XII Wojewódzkiego Plenerowego Konkursu Przyrodniczego „Leśnym Tropem”, który odbył się 10 października 2014r. Jego organizatorem była Społeczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Kukuczki w Rybniku.

Do konkursu zgłosiło się w tym roku 10 drużyn, naszą reprezentację tworzyli Monika Jurczykowska, Martyna Zniszczoł, Rafał Maciończyk i Tomasz Łępicki. Samo szczęście nie wystarczy, o tym wiedzą wszyscy startujący w konkursach. Nasi tegoroczni zwycięzcy to prawdziwi pasjonaci nauk przyrodniczych, poza tym włożyli dużo pracy w to, aby sprostać wymaganiom konkursowym. Leksykony roślin, zwierząt, grzybów, tropów to ich specjalność. Pomocne były zajęcia dodatkowe z Koła Ekologicznego prowadzone z ramienia POPP Czerwionka –Leszczyny przy naszej szkole.

Tegoroczne zadania nie należały do łatwych, ale były niezmiernie ciekawe. Uczniowie odkrywali je maszerując z mapą ustalonym prze organizatorów szlakiem zielonym prowadzącym przez leśne tereny rekreacyjne w północno - zachodniej części Rybnika. Pogoda, jesienna sceneria, miła atmosfera to wszystko sprzyjało uczestnikom plenerowych potyczek. Gościnna szkoła zadbał również o dodatkowe atrakcje jak ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników.

Dla nas w tym roku szkolnym wysypał się róg obfitości. Nie dało się przewidzieć, że zajmiemy miejsce na podium, a tym bardziej to najwyższe. Radość była niezmierna, kiedy w napięciu usłyszeliśmy Drużyna „Borowików” z SP Jankowice I miejsce. Początkowo wiadomość ta, jak mówią startujący, do nas nie dotarła, mieliśmy jeszcze w głowie to co nam nie wyszło, a tu sukces i to jaki! Widocznie popełniliśmy najmniej błędów. Tuż za nami były rybnickie Muchomory i Purchawki.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali plecaki, koszulki, albumy z przyrodą Rybnika i okolic, my wygraliśmy ponadto lornetki do obserwacji krajobrazu. Są bardzo piękne i wartościowe, posłużą nam w niejednej wędrówce po nieznanych jeszcze szlakach.

Danuta Zoń

Napisali o nas na 

Galeria zdjęć

Powrót