Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej
Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014

Nasz udział w Ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata to już wieloletnia tradycja. W pobliżu terminu tegorocznej edycji, która przypadała na 19-21 września, klasy IV-VI wraz ze swymi wychowawcami w ramach lekcji wychowawczych ruszyły w teren, aby posprzątać pobocza ulic. Wybraliśmy te o małym natężeniu ruchu, aby było bezpieczniej. Chcieliśmy pokazać, że potrafimy i chcemy czynnie wziąć udział w akcji. Klasy młodsze corocznie sprzątają rozległe obejście szkoły i również mają sporo pracy. W trosce o higienę i bezpieczeństwo Urząd Gminy wyposażył uczestników akcji w rękawice i worki na śmieci.

Aby wzmocnić działania proekologiczne i właściwie chronić nasze środowisko ogłosiliśmy konkurs międzyklasowy na najciekawiej zaprojektowany kosz do segregacji odpadów. W celu uniknięcia powtórzeń klasy losowo wybrały kolor koszy. Podczas ogólnoszkolnego spotkania uczniów na auli odbyła się prezentacja wytworów. O tym, który pomysł był najlepszy zdecydowali uczniowie. Najwięcej głosów otrzymał kosz na szkło białe w wykonaniu klasy IV b, II miejsce zajął kosz klasy Va, III miejsce przypadło klasie II c. Wybór był bardzo trudny, bowiem wszystkie kosze prezentowały się bardzo ciekawie.

Klasy starsze otrzymały jeszcze jedno dodatkowe i bardzo innowacyjne zadanie, miały nagrać filmik nawiązujący do akcji sprzątania świata z wykorzystaniem przygotowanego przez siebie kosza. Na auli szkoły odbyła się ich prezentacja. Ku naszemu zaskoczeniu pomysłom nie było końca, a większość filmików zachęcała do segregacji śmieci „na wesoło”. Salwy śmiechu wywołał filmik IV B o ślubie z białym koszem. Ta prezentacja otrzymała też najwięcej głosów nauczycieli i zajęła I miejsce. Na drugim miejscu uplasował się film VI a, na trzecim VI b.

Wszystkim młodym twórcom gratulujemy!

Ze względu na charakter imprezy, nagrodą za udział klas w konkursach był zestaw do sprzątania, który będzie pomocny w utrzymaniu czystości każdej klasopracowni.

W dowód wdzięczności za czynne sprzątanie, Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich dzieci słodycze, za co serdecznie dziękujemy.

Danuta Zoń

  zobacz filmiki

Galeria zdjęć

Powrót