Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

NAUKA, ZABAWA, REKREACJA W PLENERZE …

to nie tylko jeden z najefektywniejszych sposobów poznania środowiska przyrodniczego, ale sposób na miłe spędzenie czasu z rówieśnikami. Taką okazję mieli uczestnicy XV Rajdu Ekologicznego „Studzienka 2014”.

Tradycyjnie spotkanie młodzieży szkół podstawowych naszej gminy miało miejsce na leśnej polanie nieopodal groty. Tam też czekały na uczniów ukryte w różnych punktach zadania. Uczestnicy w podziale na drużyny 3-4 osobowe próbowali odpowiedzieć na pytania: co to za drzewo? ile ma lat? jaka jest jego wysokość? jakie rośliny występują w lesie? jakie zwierzęta możemy tu spotkać? Na niektóre z nich można było odpowiedzieć posługując się instrukcją i łatwo dostępnymi pomocami takimi jak miarka krawiecka, papierowy trójkąt, kalkulator. Indywidualnie uczniowie mogli sprawdzić swoją umiejętność szacowania odległości. Wbrew pozorom zadanie to nie było wcale takie łatwe. Dla większości dzieci „Konkurs pomiaru na oko” weryfikuje ich wyobrażenie o odległości rzeczywistej, czyli ile to jest 10m, 15m, 25m.

W pomiarze na oko najlepsza była Jeremi Adamaszek (SP nr 1Ś) drugie miejsce zajął Natalia Woźnica (SP nr 1Ś) a na trzecim w ogólnej klasyfikacji był Marek Krawczyk z IV b, tuż za nim Michał Tkocz również z SP Jankowic.

Najlepsi w turnieju drużynowym okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 ze Świerklanach Górnych w składzie Łukasz Kosior, Weronika Rychter, Natalia Woźnica, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Świerklan Dolnych, my na trzecim. Trzeba tu jednak dodać, że nasi czwartoklasiści walczyli o dobrą lokatę bardzo dzielnie, a ich wyniki były zadawalające, gdy wystartują w przyszłym roku na pewno ich szanse na wygraną znacznie wzrosną.

Po rozwiązaniu konkursów miało miejsce wręczenie drobnych upominków, dyplomów, proporczyków z rajdu. Potem był czas na wspólne ognisko i oczywiście pieczenie kiełbasek. Nad bezpiecznym rozpalaniem ognia czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Jankowic. A ponieważ sprzyjała słoneczna pogoda, strażacy zafundowali uczniom darmowy prysznic, ależ była to zabawa! W tym roku można też było liczyć na pomoc rodziców, należą się im gorące podziękowania.

Wsparcie finansowe dla jubileuszowego rajdu otrzymaliśmy z Urzędu Gminy, za również serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć

Powrót