Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej
Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej

Z Comeniusem w Czechach

W dniach 13-14 czerwca 2014r. grupa trzynastu uczniów naszej szkoły – podopiecznych Koła Comenius, oraz trzy panie nauczycielki: Grażyna Toman, Kinga Pakura i Ewelina Kuźnik, wzięły udział w wyjeździe do miejscowości Humpolec w Czechach.

Był to dodatkowy, nieplanowany na etapie składania wniosku wyjazd w ramach programu Comenius, który był możliwy do zrealizowania dzięki stosunkowo bliskiej odległości oraz doskonałej współpracy pomiędzy naszymi szkołami. Gospodarzem wizyty była Základní škola HUMPOLEC, a z prawdziwą troską zajęli się nami pani Ivana Bartlova – czeska koordynatorka, oraz pan Vlastimil Fiala – dyrektor szkoły.

Celem wizyty była integracja dzieci oraz wspólne zakończenie pierwszego roku trwania projektu „Let’s play together”.

Uczniowie polscy i czescy w niezwykle intensywny i atrakcyjny sposób spędzili te dwa czerwcowe dni. W piątek nauczyciele zorganizowali dla wszystkich grę terenową z mnóstwem ciekawych zadań. Dzieci ruszały w trasę w międzynarodowych drużynach i wspólnie mierzyły się z problemami matematycznymi, językowymi, przyrodniczymi a także historyczno-kulturowymi. Po początkowych obawach o to „jak się dogadamy” po przejściu całej trasy nie został najmniejszy ślad. Okazało się bowiem, że dużo więcej nas łączy niż dzieli, a wspólny cel i praca w grupie doskonale wpływa na umiejętność komunikacji. Uczniowie mieli także możliwość pobawić się wspólnie na placu zabaw, rozegrać mecz piłki nożnej i skorzystać z mini-parku linowego przygotowanego dla nas przez czeskich nauczycieli wychowania fizycznego.

Po południu zwiedziliśmy malutkie acz urokliwe miasteczko Humpolec gdzie, między innymi, weszliśmy po niezwykle stromych schodach na wieżę kościelną oraz wybraliśmy się na spacer do królujących nad miastem ruin zamku „Orlik”.

W sobotę wspólnie z dziećmi i nauczycielami czeskimi zwiedziliśmy ZOO w Jihlavie, które choć małe, zaskoczyło nas bogactwem i różnorodnością zwierząt. Największą atrakcją był pokaz ptactwa, z niezwykle widowiskowymi lotami drapieżników.

Więcej zdjęć i dokładny opis wyjazdu znajdziecie na naszym blogu 

 

Galeria zdjęć

Powrót