Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej
Wydarzenia w STYCZNIU 2018
Co się wydarzy w styczniu? czytaj dalej

REKOLEKCJE

„Jeśli kto chce iść za Mną, niech zaprze się samego siebie i weźmie krzyż swój na każdy dzień i naśladuje Mnie” Łk 9,23

Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie. Nadchodzące obchody zbawczych wydarzeń Wielkiego Tygodnia stały się okazją do chwili przedświątecznej zadumy. Uczniowie i nauczyciele, w dniach 14-16.04.2014., zgromadzili się w auli na rekolekcjach wielkopostnych. Spotkania prowadził, zaproszony na tę okazję, ojciec Piotr ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. W bardzo ciekawy sposób opowiedział o życiu, zwyczajach i kulturze mieszkańców Indonezji.

Bardzo ważnym wydarzeniem dla chrześcijan była kanonizacja Jana Pawła II. W związku z tym uczniowie przygotowali przedstawienie o świętości Naszego Papieża. Było ono urozmaicone różnorodnymi piosenkami nawiązującymi do tematu świętości. Nie zabrakło również nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Poszczególne stacje zostały przedstawione przez uczniów klasy V b w formie pantomimy. Krótka inscenizacja zwróciła uwagę na szacunek dla krzyża.

Zakończeniem rekolekcji była uroczysta Msza św. z liturgią słowa przygotowaną przez uczniów.

Rekolekcje pozwoliły całej społeczności szkolnej w sposób aktywny, przez modlitwę i nabożeństwa, przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego..

Galeria zdjęć

Powrót